Nitra si zobrala späť požičané: Z Banskej Bystrice odnáša tri body

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica prehrali v 29. kole Tipos extraligy s HK Nitra 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si zobrala späť požičané: Z Banskej Bystrice odnáša tri body

Duel začal príležitosťou Bubelu, po ktorej sa domácim naskytla možnosť presilovej hry. V nej preveril O’Connora dobrou strelou Šoltés.

Do vedenia išli už pri plnom počte hostia. Raskob vystrelil od modrej a ujal sa teč Hrnku – 0:1. Bystričania odpovedali v ôsmej minúte Björkungom, prvú jeho strelu z medzikružia gólman Nitry kryl, ale na druhú z rovnakého miesta už nemal nárok – 1:1. Hokejisti spod Urpína mohli pridať aj ďalší gól, ale Kabáč ani Tamáši nedokázali puk dostať medzi žrde. Zahrmelo teda na opačnej strane. ´Corgoni´ mali k dispozícii dve presilovky, v tej prvej sa ešte Raskob nepresadil, ale v druhej to vyšlo Bučekovi, ktorý bez prípravy z kruhu parádne napálil – 1:2.

Necelú minútu pred prestávkou sa pokúšal Weningera pokoriť Hrnka, ale recept nenašiel.

V druhej tretine sa iba ťažko rodili šance, domáci sa prakticky do nich vôbec nedostávali. Hráči spod Zobora mohli navýšiť skóre, ak by sa Varga presadil zblízka a počas presilovky to dobrými strelami ešte skúšali Buček, Holešinský a Rockwood. Posledný menovaný mal príležitosť aj v hre piatich proti piatim, nepresadil sa z kruhu. Gólman O´Connor mal málo práce, menšie problémy mu narobila iba koncovka Bergera z kruhu, keď hrali ´barani´ v početnej výhode.

V tretej tretine mali miernu prevahu Banskobystričania, avšak nevedeli si vypracovať vyloženú šancu. Až v 49. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Bodnár, no O´Connora neprekvapil. Neskôr nepochodil ani voľný Šoltés z asi dvoch metrov. V závere hokejisti spod Urpína hrali v šestici bez brankára, ale nedokázali sa dostať do zakončenia. Nitra umnou hrou získala tri body.

HC´05 Banská Bystrica – HK Nitra 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 8. Björkung – 6. Hrnka (Raskob), 16. Buček (Holešinský, Š, Nemec). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Bogdaň, Janiga, vylúčení na 2. min: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 741 divákov.

Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačík, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Matej Bača, Boldižár, Bdžoch – Melcher, Tamáši, Kabáč – Šoltés, Berger, G. Gabor – Michaud, Bubela, K. Jendroľ – Rákoš, Sojka, Bodnár

Nitra: O’Connor – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Pupák, Bodák, Rais – Holešinský, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, A. Sýkora – R. Varga, Bajtek, Múčka – Drábek, Šramaty, Volko