Nitra si z Trenčína nesie bod: Nezvládla predĺženie, FOTO

Hokejisti Dukly Trenčín natiahli víťaznú sériu v Tipos extralige už na šesť zápasov. V utorkovom dohrávanom stretnutí 7. kola zdolali Nitru 3:2 po predĺžení. Víťazný gól domácich strelil v 62. minúte Janne Kettunen.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si z Trenčína nesie bod: Nezvládla predĺženie, FOTO
14
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hostia začali aktívne a už v 3. minúte sa za Valentom po Šiškovej strele rozozvučala žŕdka. Úvodné dejstvo bolo vyrovnané a streleckých pokusov bolo minimum napriek viacerým vylúčeniam. V 11. minúte Kettunenova strela Cowleymu vypadla z lapačky, no nik zo spoluhráčov nedokázal doklepnúť puk do siete.

Nitrania pôsobili v druhej tretine aktívnejším dojmom a bolo iba otázkou času, kedy padne úvodný gol. Strelili ho hostia v 31. minúte. Tvrdoň si vymenil puk s Cardwellom, nakorčuľoval si pred bránkovisko a strieľaný puk poslal za Valentov chrbát. Domácim sa nedarilo presadiť a brankár Cowley mal minimum práce.

Gólovú prestrelku priniesla záverečná desaťminútovka. Tesne po návrate Žitného z trestnej lavice vyrazenú strelu Cowleyom poslal do siete pohotový Valach. Dukla potom prežila oslabenia a následne udrela po druhý raz. V polovici 56. minúty bol na konci ukážkovej akcie Valach, ktorý mal dostatok času a namieril z pravého kruhu presne. Nitrania však nezložili zbrane a dve minúty pred koncom poslali stretnutie do predĺženia. Odrazený puk sa dostal k Slovákovi a do odkrytej časti bránky vyrovnal na 2:2.

V predĺžení prinieslo rozhodnutie po minúte a pol zakončenie Fína Kettunena, ktorý bol na konci vydarenej akcie Trenčanov a trafil odkrytú časť nitrianskej bránky. Dukla natiahla víťaznú sériu už na šesť zápasov.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 51. Valach (Okuliar, Alderson), 56. Valach (Rehuš, Rajnoha), 62. Kettunen (Bokroš) – 31. Tvrdoň (Cardwell), 59. Slovák (Gubo, Vitaloš). Rozhodovali: Tvrdoň, Štefik – Kacej, Durmis, vylúčení: 7:4 na 2 min, nevyše Okuliar (Trenčín) 10 min osob. trest za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.

Dukla Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Alderson – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuč, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča

HK Nitra: Cowley – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Žitný, Šťastný, Minárik – Sýkora, Šiška, Šramaty – Múčka, Čaládi, Gubo

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 pp v dohrávke 7. kola