Futbal

Nitra si skomplikovala situáciu: Prehrala v dôležitom zápase so Sereďou, FOTO

Futbalisti Serede zdolali v Zlatých Moravciach hráčov Nitry 1:0 v sobotňajšom 3. kole nadstavby Fortuna ligy 2019/2020 v skupine o udržanie sa a zabezpečili si záchranu medzi slovenskou elitou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si skomplikovala situáciu: Prehrala v dôležitom zápase so Sereďou,  FOTO
7

Susedské derby stretnutie prinieslo v úvodnom dejstve síce bojovný futbal, ale s množstvom nepresností. V 9. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Vrábel, ktorého hlavičku Hučko vytesnil na roh. Na opačnej strane skúšal šťastie Špehar, z 8 metrov mieril vysoko nad. V 23. minúte predviedol Iván šikovnú individuálnu akciu, s prehľadom sa zbavil brániaceho Mulemeho, s jeho strelou si však Šípoš poradil. Do vedenia mohli ísť domáci. V 35. minúte sa Rorič ocitol zoči-voči Šípošovi, v ideálnej príležitosti ho gólman hostí vychytal. V 38. minúte opäť dobrá príležitosť domácich. Morongovu prudkú strelu z 10 metrov z bránkovej čiary vyhlavičkoval Muleme.

Druhý polčas začal zostra. V 46. minúte Vukov center Špehar sklepol Ivánovi, ktorého prudku strelu odvrátil Kuník na roh, ten rozohral Iván presne na hlavu Špehara, ktorý pohotovo v 47. minúte otvoril gólový účet stretnutia.

Už o tri minúty mohlo byť varovnané, Ristovskiho strelu vyrazil Kanurič pred seba, ale Jesus z malého vápna prestrelil. V 53. minúte napriahol z 20 metrov Muleme, Kanurič sa prekvapiť nenechal. V záverečnej 20-minútovke vsadili Nitrania všetko na ofenzívnu kartu, ale ich snaha končila na hranici veľkého vápna. Naopak, v 90. minúte Slaninkovu pätičku so šťastím vyrazil Šípoš. Najtesnejšie víťazstvo zaistilo Seredi Fortuna ligu aj pre nasledujúcu sezónu, naopak Nitru čaká na budúci týždeň kľúčový zápas s Pohroním.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

ŠKF iClinic Sereď – FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 47. Špehar. Rozhodovali: Kráľovič – Weiss, Kováč, ŽK: Iván (Sereď), 298 divákov.

Sereď: Kanurič – Morong, Ba, Michalík, Hučko – Rorič (90. Adekuoroye), Duranski – Iván (72. Slaninka), Pankaričan (57. Potoma), Vuk – Špehar

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Němčaninov – Jesus – Magda, Faško, Šefčík (67. Fabiš), Muleme (83. Kuliš) – Vrábel (62. Hambálek), Ristovski

Peter Lérant, tréner Serede: „Myslím, že dnes to bolo zaslúžené víťazstvo. Celý zápas sme dominovali, boli sme lepší na lopte, dali sme aj vytúžený gól. Dnešný duel sme odohrali so všetkou vážnosťou.“

Miroslav Nemec, tréner Nitry: „Prvý polčas sme hrali veľmi zle. V podstate sme nevstúpili do stretnutia. Po zmene strán sme inkasovali, na čo sme nedokázali odpovedať. Káder sa nezmení ani o týždeň proti Pohroniu, potrebujeme bodovať, aby sme mali istú záchranu.“

Dino Špehar, autor gólu: „Bol to ťažký zápas. Myslím si, že sme ukázali charakter i kvalitu. Pri góle mi Iván pekne nacentroval na hlavu a som rád, že to tam padlo.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

ŠKF iClinic Sereď – FC Nitra 1:0 (0:0)