Nitra si pripísala cenné body: Na domácom ľade pokorila Nové Zámky, FOTO

Hokejisti Nitry zdolali v piatkovom zápase 29. kola Tipsport ligy Nové Zámky 2:1. "Corgoni" bodovali po štvrtý raz za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si pripísala cenné body: Na domácom ľade pokorila Nové Zámky, FOTO
82

Úvodnú šancu krajského derby mal v 2. minúte domáci Rácz, ktorý sa pekne uvoľnil, ale Pavlas bol pozorný. V Nitra aréne sledovali diváci upracovaný hokej a šancí bolo minimum. Jediné vážnejšie ohrozenie Hanuljaka prišlo v 7. minúte po strele Drtinu. Prvý gól v zápase strelil útočník „Corgoňov“ Kerbashian.

V druhej tretine bola lepším mužstvom Nitra. Hostia boli nedisciplinovaní a v 24. minúte pykali. Pri dvojnásobnej početnej výhode napriahol Morrison a prestrelil Pavlasa – 2:0. V polovici stretnutia sa dostal do úniku Mikula, ale tiesnený nezakončil razantne. Gólový rozdiel mohol byť vyšší, ale Koyš ani Kollár neprekonali Pavlasa.

Brankár hostí sa vyznamenal hneď na začiatku tretej tretiny, keď si akrobaticky poradil so strelou Yellow Horna. Nové Zámky zlepšili hru a pred Hanuljakom si vytvárali viac šancí ako v predošlých tretinách. V 44. minúte dostal prihrávku za obranu Andrisík, no Hanuljak odolal. Zámčania zlepšený prejav pretavili aj na gól z hokejky Hrušku. V záverečnej minúte mal šancu na vyrovnanie Jurík, ale Hanuljak jeho zakončenie chytil hranou betónu a zachránil Nitru pred bodovou stratou.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Kerbashian (Nemec, Koyš), 24. Morrison (Kerbashian, Yellow Horn) – 50. Hruška (Stupka, Pospíšil) Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Müllner – Synek, Kacej, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2667 divákov

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, S. Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda, Kubka, Korím, Š. Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominych – Hrušík, Minárik, Csányi

Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Marián Bažány, tréner Nitry: "Sme veľmi radi za tri body. My sme v ťažkej situácii. Vypracujeme si veľké množstvo šancí, ale nedávame góly. Musíme byť trpezliví, máme veľa mladých hráčov, ktorí budú kvalitní hráči v budúcnosti. Pracujeme s nimi, treba im veriť a my im aj veríme. Takisto musíme aj trpezlivo hrať, keď nedáme čisté gólové šance. Proti Budapešti sme hrali 30–35 minút, dnes 50 minút. Potom sme upustili z nášho systému. Nové Zámky sa viac tlačili do brány, zvýšili tempo. Chcem sa poďakovať divákom, ktorí nás tlačia dopredu aj za tesného stavu. To my potrebujeme. Aktuálna situácia je skúška trpezlivosti pre všetkých a sme radi, že pri nás stoja.“

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „V prvých dvoch tretinách sme dali súperovi veľa priestoru. Znovu sme urobili pár faulov navyše. V tretej tretine sme začali viac korčuľovať a mali sme nejaké šance. Škoda, že sme v závere nedali vyrovnávajúci gól. Myslím, že súper bol nebezpečnejší a mal viac šancí.“

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 2:1 v 29. kole