Nitra si napravila chuť: Hokejisti zvíťazili na ľade DVTK

Hokejisti Nitry si hladko poradili s Miškovcom na jeho ľade 5:2 v utorkovom zápase 28. kola Tipsport Ligy.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si napravila chuť: Hokejisti zvíťazili na ľade DVTK
Zdroj: Rastislav Búgel

Nitra vycestovala do Maďarska bez Krisa Versteega, do vedenia sa však dostala už po 27 sekundách. Z voleja trafil puk do siete Scheidl. Domáci rýchlo vyrovnali, z dorážky sa v 5. minúte presadil Kiss. Rozhodujúcim momentom sa ukázala byť 27. minúta. Najprv Nitra využila presilovú hru prostredníctvom Kollára a o 36 sekúnd neskôr zvýšil už na 3:1 pre hostí Buček.

Náskok zveľadil v úvode tretej tretiny Čaládi a hoci domáci znížili v 55. minúte zásluhou Reszegha, Nitrania nenechali súpera sa v závere priblížiť kontaktným gólom a pripísali si druhé víťazstvo z predchádzajúcich ôsmich duelov.

Premiérový zásah v nitrianskom drese zaznamenal v úplnom závere do prázdnej bránky Yellow Horn a stanovil výsledok. Miškovec nezískal ani bod vo štvrtom stretnutí za sebou.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Nitra 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 5. Kiss (Galanisz, Vas), 55. Reszegh (Dudás, Vandane) – 1. Scheidl (Kerbashian, Morrison), 27. Kollár (Yellow Horn), 27. Buček (Kollár, Koyš), 45. Čaládi (Buček), 59. Yellow Horn (Scheidl, Mezei). Rozhodovali: Korba, Štefik – Jobbágy, Rojík, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Beauviler – M. Versteeg po 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 911 divákov

Miškovec: Rajna – Dudás, Ross, Vandane, Göz, Vojtkó, Szirányi – D. Rodman, St. Pierre, Harrison – Reszegh, Vas, Beauvillier – P. Kiss, Galanisz, Miskolczi – Láda

Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, Sloboda, Korím – Yellow Horn, Kerbashian, Scheidl – Koyš, Kollár, Tábi – Fominych, Čaládi, Buček – Csányi, Minárik, Hrušík – Nemec

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.