Rastislav Búgel Basketbal

Nitrania vycestovali do Prievidze v dobrej nálade. Predošlé dva zápasy s týmto celkom vyhrali, preto sa očakával plný bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si do Prievidze prišla po body! Domácim basketbalistom nedala žiadnu šancu

Pred tradičnou výbornou diváckou kulisou v Prievidzi sa odohrával útočný basketbal. Nitra vycestovala do Prievidze v dobrej forme. Hostia sa do domáceho celku obuli už od prvých sekúnd zápasu. Nitra si postupne vypracovala značný bodový náskok. Hrdinom prvej štvrtiny sa stal s desiatimi bodmi Kovačevič. (22:30)

Druhá štvrtina prebiehala v podobnom duchu ako úvod stretnutia. Nitra nepustila domácich basketbalistov k žiadnemu ohrozeniu priebežného výsledku. (43:54)

V druhej polovici stretnutia si Nitrania vypracovali množstvo šancí. Domáce hráči nedokázali čeliť náporu hosťujúcich basketbalistov a tak už po tretí krát v sezóne Nitra vyhrala s celkom Prievidze. (85:98)