Futbal

Nitra sa vytrápila: Súpera zo 4. ligy v Slovnaft Cup-e zdolala až po penaltách

Nitrianski futbalisti zasiahli do bojov v Slovnaft Cup-e. Predstavili sa na trávniku celku zo štvrtej najvyššej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Nitra sa vytrápila: Súpera zo 4. ligy v Slovnaft Cup-e zdolala až po penaltách

Nitra bola v druhom kole Slovnaft Cup-u jasným favoritom. Bohužiaľ, na trávniku to vidno nebolo a domáci celok bol viac ako vyrovnaným súperom.

Na kopačkách hostí bolo už v prvom dejstve niekoľko gólových príležitostí, no gól diváci nevideli. V druhom dejstve sa až v záverečnej fáze v 85. minúte presadil Fábry a Nitra sa upokojila (0:1). To využili domáci futbalisti, ktorí už nemali čo stratiť. V 90. minúte vyrovnal za obrovského jasotu domácej tribúny Jozef Tvrdoň a malý zázrak bol na svete (1:1). Zápas tak smeroval do penaltového rozstrelu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Senzačný výkon domáceho celku však napokon nestačil. Nitra penalty zvládla a postúpila do ďalších bojov.

ŠK Šurany – FC Nitra 1:2 (0:0) – po penaltách