Nitra sa opäť trápi: Hokejisti doma podľahli Žiline, FOTO

Hneď v úvode zápasu sa hostia dostali do prečíslenia, ktoré zakončil strelou Kučkin, ale Laco bol pozorný. Na opačnej strane vyskúšal pozornosť Tomeka v 4. minúte spomedzi kruhov H. Ručkay.

Ilustračný obrázok k článku Nitra sa opäť trápi: Hokejisti doma podľahli Žiline, FOTO
67

Prvá polovica tretiny nemala patričné tempo a aj šancí bolo veľmi málo. Nitranom pohrozil v 13. minúte šikovným tečom Kučkin, ale Lacovi pomohla pravá žŕdka. V 17. minúte sa už skóre menilo, keď Stupka obkorčuľoval po pravej strane Versteega a spätnou prihrávkou našiel nikým nekrytého Konečného, ktorý sa nemýlil a poslal Žilinu do vedenia – 0:1. V 19. minúte zvonila žŕdka aj za Tomekom, ktorú nastrelil Luciani.

Na začiatku druhého dejstva mali hostia k dispozícii početnú výhodu o dvoch hráčov, v ktorej mohli odskočiť domácim na rozdiel dvoch gólov, ale to sa im nepodarilo. Dlho ich to však nemrzelo, pretože v 28. minúte nedokázal domáci brankár Laco pokryť puk a celú situáciu dôsledne sledoval J. Jurík, ktorý ho upratal do brány – 0:2. Nitranom sa nedarilo, veľa pukov im odskakovalo a chýbala im razancia v zakončení. Tretiemu gólu v nitrianskej bráne predchádzal kontroverzný moment, pri ktorom si domáci pýtali vylúčenie Kučkina, ktorý pravdepodobne zasiahol Copea do tváre. V hre sa pokračovalo a „vlci“ dokázali skórovať zásluhou Poulina – 0:3. O pár minút prišiel ďalší zákrok na hlavu Copea, ktorý už bol potrestaný a P. Mikúš inkasoval osobný trest za napadnutie hlavy a krku.

Do tretej tretiny nastúpili zverenci trénera Kmeča s poriadne zmenenou zostavou a hrali iba na tri formácie. Prvú šancu v tretine mal Ordzovenský, ale strela nitrianskeho obrancu mierila tesne mimo brány. Nitrania potrebovala čím skôr streliť kontaktný gól a ten prišiel. V 48. minúte si našliapol po pravej strane pracovitý Paulovič a prestrelil Tomeka – 1:3. Definitívu výsledku mohol dať v 51. minúte Kučkin, ale prepadnutie domácej defenzívy nevyužil. „Corgoni“ preberali iniciatívu a dokázali pomerne včas streliť druhý gól a „oživili“ aj Nitra arénu. V 52. minúte nahodil puk na bránu Mezei a Paulovič výborne zaclonil hosťujúcemu brankárovi – 2:3. Nitrania potrebovali streliť ešte jeden gól a skúsili tak hru bez brankára. Napriek veľkému tlaku v záverečných sekundách sa domácim vyrovnať nepodarilo a hostia si spod Zobora odvážajú všetky body.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 48. Paulovič (Krištof, Kutálek), 52. Mezei (Krištof) – 17. Konečný (Stupka), 28. J. Jurík (Konečný), 36. Poulin (E. Švec) Rozhodovali: Kubuš, Stano – Tvrdoň, Junek, vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: P. Mikúš (Žilina) osobný trest 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1754 divákov.

Nitra: M. Laco – Mezei, J. Kováčik, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Mir. Pupák, Rýgl, Mich. Pupák – Cope, Krištof, Paulovič – T. Mikúš, Blackwater, Luciani – J. Ručkay, Kutálek, H. Ručkay – Rzavský, Šille, Štumpf

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, M. Roman, Meliško, Váňa – Klimenta, E. Švec, Kučkin – Švihálek, Martindale, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Dolinajec, Ondruš, Rogoň

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Sme v situácii, keď potrebujeme každý zápas získavať body. Po neúspešnej sérii zápasov sme do Nitry prišli bodovať. Som rád, že sa to podarilo. Na výkone oceňujem emócie, ktoré mi predtým chýbali. Bojovným výkonom sme udržali vedenie. Dostali sme sa síce pod veľký tlak, ale chlapcom musím poďakovať. V našom výkone som videl bojovnosť a obetavosť.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Naša situácia je podobná ako tá žilinská. Tiež potrebujeme každý bod. Žilina hrala prvé dve tretiny veľmi dobre v strednom pásme, robilo nám to problémy. Chýbala mi však väčšia chuť sa pobiť o výsledok. V tretej tretine sme sa dvihli, ale bolo neskoro. Nestačí hrať dobre len jednu tretinu. Ak bude o výsledok bojovať len pár hráčov, stále to bude zlé.“