Monika Földešiová Rôzne

Nitra s novým náčelníkom. Policajtom šéfuje Erik Duchoň

Ku koncu júna tohto roka sa Pavol Beňo, doterajší náčelník Mestskej polície v Nitre, vzdal svojej funkcie z dôvodu prijatia miesta v policajnom prezídiu. Nahradil ho dlhoročný príslušník nitrianskej polície Erik Duchoň. A ten, ako on sám priznal, chy

Tieto zmeny by sa mali týkať personálnej základne i organizačnej štruktúry polície. „Mám svoje predstavy, najprv ich však musím prerokovať s vedením mesta. Nechcem preto o nich hovoriť, bolo by to veľmi predčasné. Musím však povedať, že preberám už jednu modernú mestskú políciu,“ povedal pre náš portál nový náčelník.

Prezradil však, že by rád posilnil svoj zbor o niekoľko príslušníkov. **„My sme žiadali pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2012 o navýšenie počtu príslušníkov MsP. Snažíme sa to teraz realizovať, našou víziou je 90 príslušníkov, v súčasnosti ich je 78,“ **uviedol. Posilniť by chcel aj určité miesta, napr. tím policajtov na školiacom stredisku.

Požaduje viac kamier[/color][/si­ze]

Nový náčelník chce pokračovať v rozširovaní kamerového systému v celom meste. Každým rokom v ňom pribudne 1–2 kamery. //„Náš preventista sa venuje predkladaniu projektov Úradu vlády SR, ktorý ak nám schváli finančné prostriedky na prevenciu kriminality, budeme pokračovať v jeho rozširovaní,“ // predstavil víziu nový šéf. Kamerový systém by tak v prípade odklepnutia z Bratislavy mohol byť zrealizovaný na novom dopravnom ihrisku na Chrenovej alebo na Klokočine Na Hôrke.

[blockquote]Erik Duchoň (41) pôsobí v Mestskej polícii v Nitre (MsP) od roku 1993. Postupom rokov bol veliteľom okrsku na Chrenovej i Klokočine a v roku 2010 sa stal zástupcom náčelníka pre výkon služby. Po odchode Pavla Beňa bol poverený dočasným riadením MsP v Nitre a do funkcie náčelníka nastupuje od 15. septembra 2012.[/blockquote] foto: MsP v Nitre

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM