33. kolo najvyššej hokejovej súťaže prinieslo pod Zobor hokejový večer. Domáce HK hostilo súpera zo Žiliny.

Ilustračný obrázok k článku Nitra s Halom v bráne úspešná: Pripísala si prvé víťazstvo nad Žilinou v tejto sezóne
29

Domáci začali aktívnejšie. Prvé príležitosti mali Tvrdoň s Krištofom, ale Tomek odolal. Za hostí vážnejšie ohrozil Hala v 10. minúte Jurík, ale mladý brankár si s jeho strelou poradil. Hra nemala vysoké tempo, často sa kúskovala a tímy zdobila najmä nepresnosť. V 13. minúte ponúkol Ordzovenský krížnu prihrávku Melandovi, ale ten preváhal správny moment na strelu a dal Tomekovi čas presunúť sa. V poslednej minúte prvej tretiny ešte skúsil strelu spoza hráča Handlovský, ale Halo lapačkou pokus zneškodnil.

Na začiatku druhého dejstva mal šancu Juraško, ale jeho strelu vyrazil nad bránu Halo. V 24. minúte vystrelil švihom Meland a strela nitrianskeho obrancu skončila v Tomekovej bráne – 1:0. Odpoveď však nenechala na seba dlho čakať a Žilina v 26. minúte vyrovnala na 1:1 zásluhou Konečného. V 32. minúte napriahol od modrej čiary Korím, ktorého strelu ešte tečoval Štefanka a Tomek zbadal puk až vo svojej bránke – 2:1. O necelú minútu ušiel hosťujúcej obrane po ľavom krídle Tvrdoň a nezištne našiel Šišku, ktorý zvýšil na 3:1. V 38. minúte bol rozdiel v skóre už trojgólový. Tomeka prekonal strelou medzi nohy Bajtek.

Nitrania vstúpili do tretej tretiny s trojgólovým náskokom, ale aj napriek tomu si neprestali vytvárať príležitosti v ofenzíve, ktoré však zlikvidoval Tomek. V 50. minúte mal veľkú príležitosť na zníženie Novotný, ale Halo vytiahol pekný zákrok lapačkou. O minútu neskôr mohol na druhej strane pridať piaty gól „corgoňov“ Štefanka, ale jeho bekhendový blafák nebol úspešný. Hráči Žiliny si v závere už nedokázali vypracovať gólové príležitosti a Nitra si ustrážila výhru 4:1.

HK Nitra – MsHK Žilina 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Góly: 24. Meland (Ordzovenský), 32. Štefanka (Korím, Piačka), 33. Šiška (Tvrdoň, Mezei), 38. Bajtek (Paukovček, Pupák) – 26. Konečný (Stupka, Novotný)

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Prvá tretina bola vyrovnaná. Žilina bráni veľmi dobre stredné pásmo a myslím si, že dnes sme si s tým celkom slušne poradili. Darilo sa nám to prekonávať. V prvej tretine sme mali šesť minút presilové hry, ktoré sme nezahrali dobre, ale v druhej tretine sa presilovky zlepšili. Začiatok druhej tretiny sme boli v takom menšom útlme, ale potom nám tam napadali šance a tretia tretina bola z našej strany podľa môjho názoru výborná. Žilinu sme do ničoho nepustili a naopak, mali sme tam nejaké šance, ktoré sme nevyužili. Chalanom patrí pochvala a myslím si, že aj Juro Halo si zastal svoje miesto veľmi dobre.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Podľa výsledkov tretín je zjavné, že rozhodla prostredná, kde sme urobili pár chybičiek. V našej obrannej tretine sme mali zmätky a súper to využil, ale celkovo musím povedať, že najmä s prvou tretinou som spokojný. Mohli sme dať gól a dokonca aj v druhej tretine tam boli situácie, kde sme mohli dať nejaké góly a byť v kontakte s Nitrou. Bohužiaľ, v dnešnom zápase to bolo slabšie v koncovke, Nitra bola efektívnejšia a preto vyhrala. Mrzí ma vylúčenie Hovorku do konca zápasu."