Nitra s ďalším skalpom: Hokejisti porazili aj rakúsky Graz

HK Nitra pokračuje v príprave. Po dvoch domácich zápasoch sa hokejisti presunuli do Rakúska.

Ilustračný obrázok k článku Nitra s ďalším skalpom: Hokejisti porazili aj rakúsky Graz

Séria prípravných zápasov pokračuje. Po dvoch domácich víťazstvách nad Villachom (5:4 pp) a Ferencváros Budapešť (11:5) smerovali kroky nitrianskych hokejistov do Rakúska.

Súperom sa im stal dobre známy tím Graz 99ers. „Nitra podala na ľade Grazu víťazný výkon," informoval klub HK Nitra.

Graz mal v príprave skvelú bilanciu. V posledných troch zápasoch si poradil s Kolínom, Augusburgom a Linzom.

Prvá tretina gólovú radosť nepriniesla. O všetkom sa rozhodlo v prostrednom dejstve, kde sa najprv v 21. minúte presadil Tvrdoň a v 36. minúte posielal Nitru do dvojgólového vedenia Hrnka.

Domáci sa zmohli iba na jeden presný zásah, keď v 39. minúte stretnutia znižoval Gordon.

Najbližšie Nitra vonku vyzve 31. augusta o 17.00 hodine Villach.

Graz 99ers – HK Nitra 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Gordon – 21. Tvrdoň, 36. Hrnka

Nitra: Honzík – Bodák, Mezei, Švarný, Š. Nemec, Socha, Vitaloš, Kliment – M. Tvrdoň, Hrnka, Róbert Varga – S. Buček, Rockwood, Holešinský – A. Sýkora, Ridzoň, O. Molnár – Múčka, Bajtek, Michael Drábek

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.