Monika Földešiová Basketbal

Nitra prišla o prvenstvo

V súboji 27. kola basketbalovej extraligy mužov vycestovali zverenci Ľubomíra Urbana do neďalekej Prievidze, kde bojovali o prvú priečku v tabuľke.

BC Prievidza – BK Bemaco SPU Nitra 84:77 (28:25, 16:14, 17:15, 23:23) Najviac bodov: Pelle 25, Phillips 19, Guede 13 – Clemente 31, Žiak 21, Majok 7 TH: 33/22 – 16/14, fauly: 20 – 29, trojky: 8 – 9, rozhodovali: Kukelčík, Margala a Tomašovič, 3000 divákov

Od úvodných minút mal prevahu na palubovke domáci tím, ale vysokoškoláci vytvorenie väčšieho náskoku nedopustili. V druhej štvrtine sa priebeh hry príliš nezmenil, pričom Prievidzčania si naďalej udržiavali vedenie na svojej strane.. Hostia sa všal najmä vďaka Denisovi Clementovi držali na dostrel a tak sa do šatní odchádzalo iba za 5-bodového vedenia Prievidze. Po prestávke začali Nitrania postupne strácať a zverenci trénera Roijakkersa začali svoj náskok navyšovať. Záverečnú štvrtinu domáci zvládli, nedovolili Nitre zdramatizovanie zápasu, a tak si pripísali dôležitú výhru o 7 bodov v pomere 84:77.

Ľubomír Urban, tréner BK Bemaco: „Očakávam, že tímy vytiahnu hlavné zbrane až v play-off. Dôležitá bude pozícia a aktuálna forma, niet dôvodu na nejaký negativizmus. Treba sa poučiť, odstrániť chyby. Musíme byť flexibilnejší hlavne v ofenzíve, v dnešnom zápase sme boli závislí na produkcii dvoch hráčov, čo je málo. Vypadli nám podkošoví hráči, najväčšie výhrady mám ale k obrannej fáze hry, aj keď skóre nie je extra vysoké.“