Aktualizované Futbal

Nitra porazila Spartak: Po prekvapení kola poskočila na 3. miesto, FOTO

Futbalisti Nitry predviedli bojovný výkon s víťaznou koncovkou. V 9. kole si poradili so Spartakom Trnava.

Ilustračný obrázok k článku Nitra porazila Spartak: Po prekvapení kola poskočila na 3. miesto, FOTO
10
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Norbert Hrnčár poslal na úvodný výkop s Nitrou navlas rovnakú zostavu ako proti Senici, keďže odtiaľ si spartakovci priviezli výhru 2:0, ktorú chceli potvrdiť aj doma. Prvé ohrozenie Šípoša prišlo po desiatich minútach, keď Grič po rohu hlavičkoval nad nitriansku bránku. Pekná kombinácia sa zrodila v 19. min na pravej strane, no obrana Nitry najskôr zblokovala strelu Cabrala a potom aj Mikoviča. Z následného rohu skúšal pohotovo zakončiť Grič, ale Šípoš jeho strelu vytesnil nad brvno. Na opačnej strane urobil ľahkú chybu Anthony a Faško sa dostal do pohodlného zakončenia na hranici šestnástky, ale prestrelil. V 32. min skúšal Bukata prekvapiť z uhla z priameho kopu Šípoša, Grič ešte tienil pred brankárom, ale nitriansky gólman bol pozorný. Vzápätí sa k zakončeniu dostal Záhumenský, ale jeho tvrdú strelu z diaľky vyrazil Rusov. V 35. min pristál Cabralo roh presne na hlave Savvidisa, ale jeho hlavička tesne minula pravú tyč. Spartak v prvom polčase hral s loptou na kopačkách, presoval súpera hneď po strate lopty, ale nedokázal nájsť kľúč na obranu a vypracovať si čistú šancu. Tú mu ponúkol v závere polčasu Podhorin, ktorý nechtiac namiesto svojmu brankárovi prihral Yusufovi, ale ten hlavou netrafil prázdnu bránku. V nadstavenom čase druhého polčasu zahrmelo pred druhou bránkou, keď si Adamec postavil po Turňovej ruke loptu na priamy kop z hranice šestnástky a tvrdou strelou otvoril skóre.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Do druhej polovice poslal tréner aj Vlaska, no skórovať mohla opäť Nitra, ale Franko v čistej šanci špekuloval a ani nezakončil. V 57. min Faško napriahol tesne za poliacou čiarou a Rusov mal šťastie, že strela letela vedľa bránky. V 62. min zahrávala Trnava priamy kop z podobného miesta, z ktorého inkasovala, ale Grič slabou strelou netrafil ani bránku. Nitra sa paradoxne nestiahla brániť a mala viac z hry.

Odmenou bol druhý gól Chobota, ktorý len chvíľku predtým prišiel na ihrisko.

Hrnčár na to zareagoval trojnásobným striedaním, ktorým sa snažil privodiť zvrat v zápase. Krátko nato mohol znížiť najskôr Savvidis, ale hlavičkoval slabo a potom Mikovičov volej tesne minul svoj cieľ. V 76. min sa Bukata konečne prekľučkoval až pred Šípoša, ale ten jeho bombu bravúrne vyrazil a o minútu neskôr skrotil aj jeho strelu z diaľky. Štyri minúty pred koncom neznížil ani Olejník, ktorý pohotovo zakončil Vlaskov center z ľavej strany, keďže Šípoš na dvakrát na čiare nepustil loptu ďalej, takže Nitra si z Trnavy vezie všetky body.

FC Spartak Trnava – FC Nitra 0:2 (0:1)

Norbert Hrnčár, tréner Trnavy: "Prvý polčas sme mali pod kontrolou až do toho nadstaveného času, keď sme inkasovali. Tam sa skôr pýtal náš gól a mali sme nakloniť zápas na našu stranu. Gól z priameho kopu bol zlomový moment celého zápasu. Druhý polčas sme sa príliš nervózne a s veľkým chcením snažili zlomiť zápas, ale bolo tam príliš veľa ľahkých strát a keď dal súper na 2:0, tak bolo náročné to otáčať. Pre mňa to bol veľmi poučný zápas do ďalších dní.“

Gergely Geri, tréner Nitry: "Prvý polčas sme prežili mierny tlak domácich a pomohol nám gól Adamca, ktorý nám dodal silu do druhého polčasu a v správny čas prišiel aj druhý gól Chobota. Som rád za chalanov, že odvádzajú dobrú robotu a tá Nitra je troška vyššie v lige. Naša spolupráca s trénerom Galádom prináša ovocie.“

Góly: 45.+ Adamec, 66. Chobot. Rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Košecký, ŽK: Turňa – Gatarič

Spartak: Rusov – Turňa (71. Tumma), Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Yao (71. Konstanti­nidis), Bukata, Savvidis, Cabral Saymon (71. Olejník), Miković – Bamidele Isa (56. Vlasko)

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák – Franko (81. Vrábel), Záhumenský (90.+ Fabiš), Mustafič, Faško, Adamec – Gatarić (63. Chobot), Magda

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

FC Spartak Trnava – FC Nitra 0:2 (0:1)