Hokejisti HK Nitra triumfovali v stredajšom domácom zápase 28. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2. Na vysokom víťazstve sa hetrikom podieľal útočník Samuel Buček.

Ilustračný obrázok k článku Nitra pokračuje vo víťaznej tradícii vianočných dresov: Porazila Liptovský Mikuláš
23

Skóre sa prvýkrát zmenilo už po 63 sekundách, keď sa presadil po Vošvrdovom zaváhaní Bajtek. Prvá tretina nepriniesla okulahodiace predstavenie, keďže Liptáci sa sústredili na bránenie, čo minimalizovalo presnosť prihrávok. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 12. minúte Obdržálek, ale jeho strelu ľavým betónom vyrazil O’Connor.

V 24. minúte prepadla obrana Nitry a do brejku sa rútil Paločko, ktorého však pohotovo vychytal O’Connor. Svoje mužstvo podržal aj na opačnej strane Vošvrda po bekhendovom blafáku Bajteka. V 29. minúte už však český brankár inkasoval druhýkrát z hokejky Bučeka. V 35. minúte dal na 3:0 Hrnka a zdalo sa, že Nitra môže v pohode doviesť zápas do víťazného konca.

Škrt cez rozpočet domácim urobil pred odchodom do kabín znižujúcim gólom Šepelev – 3:1.

Liptákom to dodalo sebavedomie a zvýšenou aktivitou sa dotiahli na rozdiel gólu. V 46. minúte pekne vyšachovali hostia obranu Nitry a znížil kapitán Kriška. Tohto momentu sa však „Corgoni“ nezľakli a ďalšiu drámu nepripustili. V priebehu necelých dvoch minút strelili až tri góly. Presadili sa Raskob, Buček a Rockwood. V 57. minúte ešte uzavrel na 7:2 tretím gólom v zápase Buček.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Góly: 2. Bajtek (Hrnka, Pupák), 29. Buček (Holešinský, Raskob), 35. Hrnka (Bodák, Volko), 53. Raskob (Bajtek, Rockwood), 54. Buček (Bodák, Baláž), 54. Rockwood (Varga), 57. Buček (Mezei) – 39. Šepelev (Paločko, Salija), 46. Kriška (Varttinen, Hovorka) Rozhodovali: Adamec, Snášel – Jedlička, Ordzovenský, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: O’Connor – Mezei, Bodák, Švarný, Raskob, Pupák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – Tvrdoň, Rockwood, R. Varga – Bajtek, Hrnka, Volko – Múčka, Šramaty, Drábek – Molnár

Liptovský Mikuláš: Vošvrda (54. Kozel) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Salija, Mezovský, Krempaský, Feherpataky – Handlovský, Hovorka, Kriška – Obdržálek, Kalousek, J. Jurík – Čuvilov, Haluška, Paločko – Dunčko, J. Nemec, S. Droppa