Šport Samospráva

Nitra podporí športové kluby: Na dotáciách rozdelí STOVKY tisíc eur

Kluby v Nitre sa môžu do konca februára uchádzať o mestské dotácie. Na čo môžu použiť získané financie?

Ilustračný obrázok k článku Nitra podporí športové kluby: Na dotáciách rozdelí STOVKY tisíc eur
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Športové kluby v Nitre sa môžu do 28. februára uchádzať o dotáciu z rozpočtu mesta. Podporu na svoju činnosť môžu získať v dotačných schémach pre strategické a pre ostatné športy.

Mesto má na prideľovanie dotácií vypracované presné podmienky a hodnotiaci systém. Žiadosti, ktoré splnia potrebné kritériá, posúdi Komisia Mestského zastupiteľstva pre šport. O konečnom pridelení financií napokon rozhodnú poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva.

Podpora športu

„Som rád, že pri schvaľovaní mestského rozpočtu na tento rok neboli úspešné snahy niektorých poslancov, ktorí chceli ísť do provizória. To by najviac ublížilo práve športovcom, kultúre a cestovnému ruchu, pretože by nebolo možné poskytovať dotácie. Je dobré, že rozpočet prešiel. Jeden z výsledkov je aj ten, že hneď na začiatku roka môžeme otvoriť dotácie a kluby sa môžu pripraviť na ich čerpanie,“ uviedol viceprimátor Daniel Balko.

Kluby, ktoré dotáciu získajú, môžu získané peniaze použiť na nákup športového vybavenia, na cestovné výdavky, ubytovanie a stravu, mzdy trénerom, prenájmy športovísk, úhradu výdavkov za energie a ďalšiu činnosť.

Prečítajte si tiež

Stovky tisíc eur

„Je naozaj dobré, ak v tejto ťažkej pandemickej situácii, keď je obrovský pokles príjmov od divákov i od sponzorov, máme v meste dobre nastavené pravidlá. Opäť tak pomôžeme naozaj tým, ktorí robia šport zodpovedne, ktorí zapájajú mládež a ktorí vedia transparentne vyúčtovať to, na čo mestské peniaze využili,“ skonštatoval Balko.

Ako pripomenul, mesto dá na podporu športu aj tento rok približne 600 000 eur.

„Myslím, že pre mesto, akým je Nitra, to nie je malá suma. Samozrejme, že požiadavky klubov sú ešte vyššie, ale myslím, že je dobré, že touto sumou im vieme pravidelne, čitateľne a udržateľnými spôsobom každoročne pomôcť,“ dodal Balko.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM