Nitrania po vynútenej prestávke naskočili do ligového kolotoča. Ich kroky smerovali na ľad do Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Nitra po prestávke aspoň s bodom: V Spišskej Novej Vsi prehrala po nájazdoch, FOTO
13
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v utorňajšej dohrávke 14. Tipos extraligy nad HK Nitra 6:5 po nájazdoch.

Róbert Spišák, asistent tréner Spišskej Novej Vsi: „Najlepší vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, prechod do útoku bol konečne taký, aký má byť. Teší nás využitie presiloviek. Škoda, že sme neustáli oslabenia. Vedeli sme, že súper je v tomto silný. Teší víťazstvo za dva body.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Môžeme byť radi za bod. Pustili sme domácich do hry za stavu 2:3. Domáci rýchlo otočili a my sme nestihli reagovať. Mrzí nás slabšia disciplína, inkasovali sme v oslabeniach tri góly.“

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 6:5 pp a sn (1:1, 3:2, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Petgrave (Giľák, Chovan), 23. Giľák (Atwal), 36. Rapáč (Petgrave, Salituro), 38. Pegrave (Salituro, Atwal), 50. Giľak (Kuru), rozhodujúci nájazd Tyczynski – 6. Tvrdoň (Raskob, Rockwood), 31. Baláž (Raskob, Švarný), 31. Hrnka (Holešinský, Nemec), 53. Varga (Raskob, Tvrdoň), 59. Buček (Nemec). Rozhodovali: Snášel ml., Výleta, – Synek, Crman, vylúčení: 5:8, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves: Surák – Atwal, Petgrave, Romaňák, Beaundry, Malina, Ordzovenský, Chovan – Majdan, Salituro, Giľák – Nieminen, Kuru, Rapáč – Hamráček, Tyczynski, Ščurko – Tomala, Vartovník, Vrábeľ

Nitra: Honzík – Nemec, Švarný, Vitaloš, Pupák, Mezei, Raskob, Socha – Holešinský, Hrnka, Buček – Tvrdoň, Rockwood, Varga – Sýkora, Baláž, Šramáty – Drábek, Bajtek, Múčka

14. kolo: HK Spišská Nová Ves - HK Nitra 6:5 pp a sn