Aktualizované Hokej

Hokejisti Nitry mali na programe ďalší z prípravných zápasov. Napokon sa do konca nedohral.

Ilustračný obrázok k článku Nitra po nedohratom zápase: Nebudeme sa zúčastňovať poľovačky na našich hráčov! FOTO
47

Po piatkovom víťazstve nad Bratislava Capitals (2:1), hostila v nedeľu Nitra súpera z Viedne.

Nitra bola už od úvodu aktívnejším tímom. Už v druhej minúte ju do vedenia posielal Bajtek, no hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Neala (1:1). V 17. minúte prvého dejstva vrátil vedenie na nitriansku stranu Baláž a na 3:1 zvyšoval v závere Varga.

Nitra síce zvýšila zásluhou Raskoba a Vargu na 5:1, no agresivita súpera a útoky na mladých hráčov Nitry sa stupňovali. Všetko napokon vyústilo v bitku dve minúty pred koncom prostredného dejstva.

Napokon zaznel hvizd rozhodcu a diváci boli svedkami predčasného ukončenia zápasu.

„Stretnutie medzi Nitrou a Capitals Viedeň sa pre obavy o zdravie našich hráčov nedohralo. Vedenie HK Nitra sa za stavu 5:1 rozhodlo predčasne odvolať hráčov z ľadovej plochy. Vyvrcholením zákernej hry súpera bol, nie prvý, zákrok na Šimona Nemca. Počas necelých dvoch tretín ukázali hokejisti Nitry viac hokejovosti, výsledkom čoho bolo jasné vedenie o štyri góly. S klubom Viedeň Capitals si najbližších desať rokov určite nezahráme,„ informuje HK Nitra a prostredníctvom sociálnej siete dodáva: „Nebudeme sa zúčastňovať úmyselnej poľovačky na našich hráčov…“

Prečítajte si tiež

Corgoni sa na sociálnej sieti obracajú aj na fanúšikov: „Ďakujeme všetkým fanúšikom za účasť na dnešnom zápase. Mrzí nás, že sa zápas nedohral, za čo sa divákom ospravedlňujeme, ale zdravie našich hráčov je pre nás prvoradé. Zákroky, akými sa začali prezentovať hráči súpera boli ďaleko za hranicou zdravého rozumu. S hokejom to nemalo nič spoločné. Nemalo zmysel nechať našich hráčov, ktorí chceli hrať hokej, pokračovať v takomto zápase. V doterajšom priebehu prípravy sme sa viackrát stretli s tímami z IHL a boli to všetko slušné zápasy so solídnou športovou úrovňou. Veríme, že sa jednalo iba o skratové konanie viacerých jednotlivcov. V najbližších rokoch ale zápasy proti dnešnému súperovi nebudeme iniciovať."

HK Nitra – Viedeň Capitals 5:1 do 38. minúty.

Góly: 2. Bajtek (Baláž, Molnár), 17. Baláž (Bajtek, Molnár), 20. Varga (Tvrdoň, Hrnka), 23. Raskob (Tvrdoň), 25. Varga (Hrnka) – 13. Neal (Tropp, Lalonde)

Nitra: O´Connor – Raskob, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Pupák, Vitáloš, Štefanka – Buček, Hrnka, Tvrdoň – Holešinský, Rockwood, Varga – Molnár, Baláž, Bajtek – Drábek, Sýkora, Múčka

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.