Správy

Nitra ožije Univerzitnými dňami: Súčasťou bude MAJÁLES aj festival ŠPUKFEST

Onedlho štartuje 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní. Tešiť sa môžete na desiatky podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Nitra ožije Univerzitnými dňami: Súčasťou bude MAJÁLES aj festival ŠPUKFEST
Zdroj: Facebook.com/Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Druhá polovica apríla a začiatok mája bude v Nitre patriť vysokoškolákom. V poradí 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) ponúkne podľa organizátorov 50 podujatí.

NUD pravidelne organizujú Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) a Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v spolupráci s mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom. Tento rok sa bude podujatie konať od 15. apríla do 8. mája. „Jeho cieľom je prezentácia oboch univerzít smerom k verejnosti,“ uviedla hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.

Prečítajte si tiež

Charitatívna zbierka

Univerzitné dni otvorí 15. apríla podujatie Art day. „Verejnosť a predovšetkým študenti a zamestnanci stredných škôl sa na ňom môžu oboznámiť s artefiletikou. Súčasťou bude aj charitatívna zbierka pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia s názvom Hračka pre dieťa,“ informovala UKF.

V priebehu troch týždňov prinesú NUD aj rôznorodé podujatia zamerané na šport, kreativitu, získanie nových vedomostí a zábavu. „Program prinesie viaceré vedecko-odborné podujatia na tému životného prostredia a zodpovedného prístupu k prírode. Zamerané budú aj na podporu zdravia,“ povedal prorektor SPU pre komunikáciu a prax Pavol Findura.

Pripravili novinku

Ako doplnil, program univerzitných dní ponúkne aj workshopy, ktoré predstavia trendy v robotike či spotrebiteľskom správaní. „Novinkou je napríklad diskusné fórum, ktoré sa zameria na účasť mladých ľudí vo voľbách do Európskeho parlamentu, alebo Deň otvorených dverí v Environmentálnom centre SPU,“ doplnil Findura.

Tradičnou súčasťou podujatia bude Majáles SPU spojený so stavaním mája a vystúpením Folklórneho súboru Zobor. NUD ponúknu aj Kariérne dni SPU, súťaž o Kynologický putovný pohár SPU či Deň otvorených dverí u Sokoliarov sv. Svorada. „Pri príležitosti Dňa Zeme môžu záujemcovia navštíviť park Botanickej záhrady SPU. Záver podujatia bude patriť ŠPUKFEST-u a živým koncertom so špičkovými interpretmi,“ doplnili organizátori.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

📢 NITRIANSKE UNIVERZITNÉ DNI PONÚKNU MNOŽSTVO ATRAKTÍVNYCH PODUJATÍ 👉 V pondelok 15. apríla štartuje 22. ročník...

Posted by SPU Nitra - Zelená univerzita on Tuesday, April 9, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM