Nitra nezvládla prvý zápas: Bystrici podľahla najtesnejším rozdielom, FOTO

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase semifinále Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018 na ľade HK Nitra 2:1. Druhé stretnutie sa odohrá v piatok od 17.00 h opäť na nitrianskom klzisku.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nezvládla prvý zápas: Bystrici podľahla najtesnejším rozdielom, FOTO
49

Séria medzi Nitrou a Banskou Bystricou sa začala vo veľmi dobrom tempe. V prvej tretine bolo domáce mužstvo ofenzívnejšie. Nitrania prestrieľali hostí 18:6. Najbližšie ku gólu boli domáci v 13. minúte, keď Blackwater nastrelil hornú žrď. Hostia trpezlivo bránili stredné pásmo a čakali na rýchle brejky. To sa im vyplatilo, keď v poslednej minúte dorazil nikým nepokrytý Bubela – 0:1.

Tento gól Nitru zaskočil a „corgoni“ pôsobili v prvej polovici druhej tretiny veľmi zakríknutým dojmom. V 28. minúte využil Brittainovu presnú prihrávku na druhý gól hostí Asselin – 0:2. V zápase sa iskrilo a súperi si nedarovali ani centimeter ľadu. V 34. minúte sa na radosť domácich divákov presadili aj Nitrania. Krištofovu krížnu prihrávku premenil na kontaktný gól T. Mikúš. Ihneď po góle domáci ožili a veľkú príležitosť spálil Slovák, ktorý z bezprostrednej blízkosti nechal vyniknúť brankára Lukáša.

V 47. minúte mal na hokejke gól na 1:3 Bubela, ale domáci brankára Lawson podržal svoje mužstvo. Rovnako sa predviedol brankár Nitry aj v 49. minúte, keď pravým betónom zastavil Skalického blafák. Čas sa Nitranom veľmi rýchlo krátil a nedostávali sa do vyložených pozícií a hostia dôsledne blokovali všetky puky. Domáci skúsili už 90 sekúnd pred koncom hru bez brankára, no ani napriek enormnej snahe sa nedočkali vyrovnania.

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 34. T. Mikúš (Krištof, Mezei) – 20. Bubela (Brittain, Skalický), 28. Asselin (Brittain, Faille). Rozhodovali: Baluška, Stano – Výleta, Šefčík, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3329 divákov

HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, T. Milam, Rýgl – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Bradley, Kutálek, Csányi – Šiška

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, J. Brejčák – Lamper, Hrnka, Bortňák – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Gabor – Kabáč

/stav série: 0:1/

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Na začiatku sme mali aktivitu, ale nedali sme gól. V momente, keď hostia viedli 2:0, bolo ťažké ich dostať z obrannej ulity. Mohli sa sústrediť na obranu. Bolo vidieť, čo urobil náš gól, zrazu sme mali lepší pohyb. Hosťujúci tím sme však nedostali pod väčší tlak a nedonútili sme ho k chybám. V závere sme si vypracovali nejaké šance, ale už bolo neskoro a hrať na jeden gól v play off je veľmi ťažké.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli dobrý play off zápas. Na začiatku mala Nitra navrch. Vedeli sme, že Nitra bude chcieť od začiatku hrať nátlakový hokej. V prvej tretine nám výrazne pomohol brankár. V druhej tretine sme trochu hru vyrovnali a odskočili sme na rozdiel dvoch gólov. Domáci znížili a myslím si, že šance boli na oboch stranách. V tretej tretine sme si to chceli postrážiť, čo sa nám aj podarilo. V závere aj trochu so šťastím, keď nám tam poskakoval puk pred bránkou. Výborne nám zachytal brankár a defenzíva bola tiež solídna. Každý hráč prispel, aby sme sa mohli tešiť. Je to iba malý krôčik a tešiť sa môžeme maximálne do polnoci. V piatok na nás čaká možno ešte ťažší zápas.“

Nitra nezvládla prvý zápas: Bystrici podľahla najtesnejším rozdielom