Futbal

Futbalisti Trnavy zvíťazili v sobotnom zápase 20. kola Fortuna ligy v Nitre 1:0. Rozhodol o tom gól Gréka Kyriakosa Savvidisa zo 79. minúty, Spartak zvíťazil v treťom ligovom súboji za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nezvládla prvý tohtoročný domáci zápas: Podľahla trnavskému Spartaku, FOTO
43

Futbalisti Nitry v prvom domácom Fortuna ligovom zápase v tomto roku odohrali proti favorizovanej Trnave vyrovnaný prvý polčas. Defenzívu hostí zamestnával v úvode najmä Jendrišek. Na opačnej strane pálil v 12. minúte z uhla do bočnej konštrukcie brány Bamidele Isa. Vyloženú gólovú šancu si však v prvom polčase napokon nevypracovalo ani jedno mužstvo.

Do druhého polčasu lepšie naskočili hostia. V 52. minúte po zrazenej lopte v malom vápne nebezpečne zakončoval z tesnej blízkosti Bukata. Brankár Šípoš loptu zrazil na rohový kop. V 69. minúte sa do dobrej pozície dostal Ristovki, no v poslednej chvíli mu skočil do úmyslu brániaci Celebi a dobrým defenzívnym zákrokom loptu zblokoval na bočnú sieť. Jediný gólový moment zápasu sa zrodil v 79. minúte. Po hlavičke Ristovského z hranice päťky brankár Šípoš reflexívne vyrazil loptu len pred seba, kde z hraničnej pozície skóroval Grék Savvidis. Nitra sa v ďalšom priebehu síce pokúšala o vyrovnanie, no v útoku jej chýbala väčšia kvalita. V samom závere mohol pocukrovať postup do prvej šestky ešte Ristovki, no v dobrej pozícii na domáceho gólmana nevyzrel. Trnava vyhrala pod Zoborom 1:0 a naplno bodovala už v treťom tohtoročnom zápase.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Savvidis. Rozhodovali: Dohál – Pozor, Jekkel, ŽK: Ba, Šefčík – Olejník, bez divákov.

Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Regäsel (90. Franko), Mustafič – Mészáros (81. Tancík), Käuper (81. Kurt), Šefčík – Jendrišek

Trnava: Rusov – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Savvidis – Saymon (90.+1 Tumma), Bukata (89. Benovič), Iglesias (66. Kolesár), Bamidele Isa – Olejník (46. Ristovski)

Peter Lérant, tréner Nitry: „Prvý polčas sme mali miernu územnú prevahu, mali sme aj viacero náznakov, ktoré sme vo finálnej fáze nevyužili. Druhý polčas sa dostavila nervozita z výsledku. Neboli sme dosť konkrétni, mali sme málo akcií dopredu. Bolo zrejmé, že to bude zápas o jednom góle. Pred gólom sme mali šancu zo štandardky, nevyužili sme ju. Naopak, Trnava svoju šancu po štandardke využila, dala gól, vyhrala a my musíme ísť ďalej.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy: „Chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne, no mali sme viac strát ako sme čakali. Postupom času sme sa s tým vysporiadali a snažili sme sa o dlhšie držanie lopty. V druhom polčase sa nám to viac darilo a boli sme nebezpečnejší. Myslím, že o ten jeden gól sme boli lepší a výhru sme si zaslúžili.“