Rastislav Búgel Hokej

Nitra nezvládla prvý domáci zápas: Z víťazstva sa tešili Košice

Nitra inkasovala už v druhej minúte tretieho semifinálového stretnutia. Za Lacov chrbát putovalo ešte ďalších 5 gólov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nezvládla prvý domáci zápas: Z víťazstva sa tešili Košice

Už po 76 sekundách využili hostia presilovku a odchovanec Nitry Marek Slovák prekonal Laca v bráne Nitry. V 6. minúte bolo vyrovnané, keď Pupák posunul puk Tománkovi pred bránu Košíc a ten zblízka skóroval. Prešlo však iba 18 sekúnd a hostia opäť viedli po góle Takáča – 1:2. V 14. minúte prišiel ďalší gól Košičanov, keď Haščák poslal puk z pravej strany Jenčíkovi a ten stanovil skóre prvej tretiny na 1:3.

Gólová naháňačka

Druhá tretina bola gólovo ešte bohatšia ako prvá. V 23. minúte predviedol Lukáš Novák parádne sólo, ktoré zakončil blafákom – 2:3. No od 27. minúty viedli Košice znovu o dva góly, keď Laca prekonal zblízka znovu Jenčík, ktorý pohotovo dorazil puk do bránky Nitry. O dve minúty Nitrania opäť stiahli náskok, po buly König vystrelil od modrej a puk skončil za Hylákom – 3:4. V polovici stretnutia posunul Takáč puk na Dušana Pašeka, ktorý spomedzi kruhov švihom prestrelil domáceho brankára. A keď v 36. minúte poslal Haščák prudkú strelu švihom priamo do vinkla, Laca vystriedal v bráne Nitry Hollý.

Gól do prázdnej brány

V 7. minúte tretej tretiny sa dostal puk ku Königovi a skvele strieľajúci obranca potvrdil svoju povesť – 4:6. 65 sekúnd pred treťou sirénou stiahol Antonín Stavjaňa brankára, čo hostia využili na stanovenie výsledku na 4:7.