Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v poslednom 50. kole základnej časti Tipos extraligy nad HK Nitra 4:1. V dlhodobej časti sa umiestnili na 2. mieste, hráči Nitry skončili na 5. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nezvládla posledný zápas základnej časti: Jediný gól na Michalovce nestačil
5
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Michalovčania už v 2. minúte úspešne čelili sľubnej šanci Slováka a následne sa nielenže bez väčších problémov ubránili oslabeniu, ale pri Takáčovej šanci neboli ďaleko od úvodného gólu. Záver presilovky však vyšiel Nitre, keď Šiška zblízka prekonal Tomeka – 0:1. Nitra mohla ísť do vedenia, ale Nemec v 13. minúte a onedlho aj Finlay trafili len konštrukciu bránky domácich. Dukle vyšiel ideálne záver prvej časti, keď v 18. minúte Korhonen tečoval puk za brankára Cowleyho a o 59 sekúnd Suja ideálne zúročil prihrávku Lehtonena v prečíslení.

Dve minúty po prvej prestávke bolo už 3:1, keď Cowleyho prekonal aj Takáč. Druhá tretina síce priniesla vyrovnaný hokej, ale gólová prevaha bola na strane domácich. Tí ju potvrdili aj v 29. minúte, keď Galamboš potrestal nedôraznú nitriansku obranu. Stav 4:1 sa do konca druhej tretiny nezmenil ani počas viacerých presiloviek.

Tempo hry v tretej tretine mierne upadlo a ubudlo zaujímavých gólových príležitostí. Neprinieslo ich ani niekoľko vylúčení a manko hostí neznížil v 53. minúte Fominych, ktorý namieril iba do žŕdky Tomekovej bránky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 18. Korhonen (Regenda, McCormack), 19. Suja (Lehtonen, Mašlonka), 22. Takáč (McCormack), 29. Galamboš (Mašlonka, Ťavoda) – 4. Šiška (Fominych, Pupák). Rozhodovali: Štefik, Snášel – Crman, Bogdaň, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

HK Nitra: Cowley – Bodák, Mezei, Nemec, Švarný, Vitaloš, Ege, Hřebíček, Pupák – Holešinský, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Hrnka, Finlay – Drábek, Kollár, Bajtek – Fominych, Šiška, Múčka

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.