Nitra neuspela na ľade Trenčína: Postaral sa o to trojgólový Marcel hossa

Dukla chcela potvrdiť body zo Žiliny, no lepší úvod do stretnutia mali hostia spod Zobora.

Ilustračný obrázok k článku Nitra neuspela na ľade Trenčína: Postaral sa o to trojgólový Marcel hossa

V 4. min. pohrozili výraznejšie prvý raz. Drgoň sa za bránkou pošmykol, čo využil Chalupa. Prihral do výhodnej pozície Ondrušekovi, ale ten zblízka Kuteja neprepálil. O dve minúty sa už skóre menilo. Po vhadzovaní zostal medzi kruhmi voľný Versteeg a poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci hokejisti pridali na obrátkach. Vyrovnať sa im podarilo v 16. min. Hossa zostal nepokrytý pred Valentom a puk šikovne umiestnil pod hornú žŕdku. O minútu už Dukla viedla. Hudec puk dostal za bránkovú čiaru, čo napokon potvrdil videorozhodca.

V úvode druhej tretiny domáci prežili vylúčenie a sami dokázali presilovú hru využiť. V 26. min. vyšachovali brániacu sa štvoricu, Marcel Hossa prudkou strelou zabezpečil domácim dvojgólové vedenie a vyhnal Valenta z bránky. Náhradník Foltán vydržal s čistým skóre iba dve minúty. V početnej výhode vystrelil od modrej čiary obranca Kozák a jeho prudká strela skončila v hornom rohu nitrianskej bránky. Hosťom nezostalo nič iné, iba sa tlačiť dopredu. V 32. min Krištofova formácia zavrela Trenčanov pred bránkou, ale Kutej bol vždy na mieste. O minútu Blackwater prihral spoza brány Slovákovi, ktorý nedokázal prestreliť domáceho gólmana. Nitriansky tlak narástol. V 35. min nebol ďaleko od gólu D. König, no Kutej jeho pokus vyrazil. V závere tretiny sa nepresadil ani Paukovček a Dukla mala nakročené k zisku všetkých bodov.

V záverečnej časti hry si domáci hokejisti chceli udržať pohodlný náskok a to sa im aj podarilo. Vyložených šancí nepribúdalo ani na jedej strane a Dukla bez vážnejších problémov dokráčala k pohodlnému víťazstvu, ktoré v 54. min hetrikom vyšperkoval Marcel Hossa.

Dukla Trenčín – HK Nitra 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Hossa (Síkela), 17. Hudec (Bohunický), 26. Hossa (Kozák, J. Ručkay), 28. Kozák (J. Ručkay), 54. Hossa (Holenda) – 6. Versteeg (Slovák)

Josef Turek, tréner Trenčína: „Hráči počas reprezentačnej prestávky tvrdo trénovali, čo sa odzrkadlilo na dnešnom výkone. K víťazstvu nad Nitrou nám dopomohol aj vydretý triumf zo Žiliny, kde sme po dlhšom čase okúsili príchuť výhry. Chlapci k stretnutiu pristúpili zodpovedne. Ťažili sme z gólového potenciálu Marcela Hossu.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Na začiatku zápasu nám chýbal dostatočný pohyb. Chýbala nám aj pohotovosť, rýchlejšie reakcie v obrane aj útoku. Zobrali sme si oddychový čas, pretože sme na lavičke mali pocit, že chlapci potrebujú prehovoriť do duše. Neplnili stanovené úlohy. V zadných radoch sme robili až príliš veľa individuálnych chýb, čo súper dokázal využiť.“