Nitra neudržala vedenie: Miškovcu podľahla gólom v predĺžení

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola Tipsport ligy na domácom ľade nad HK Nitra 2:1 po predĺžení. Pre maďarský klub to bolo už tretie víťazstvo za sebou a poskočil na 5. miesto tabuľky. Nitra je desiata s 19 bodmi.

Ilustračný obrázok k článku Nitra neudržala vedenie: Miškovcu podľahla gólom v predĺžení

Nitra mala výborný štart do zápasu a už v 3. minúte išla do vedenia, keď sa presadil Čaládi. Následné minúty veľa vzruchu nepriniesli a zápas sa rozhýbal až po desiatich minútach, keď hrali domáci presilovku. Najprv Galanisz triafal do odkrytej bránky, ale puk zrazil jeden z obrancov, no v 12. minúte už Miškovec vyrovnal zásluhou Magosiho – 1:1. Nasledoval ďalšia presilovka domácich a ďalšia príležitosť Beacha, ale pred Šimbochom nepochodil.

V druhej časti si zahrali v početnej výhode aj hostia, ale veľa vody nenamútili. Až v 28. minúte sa dostal do gólovej šance Kollár, ale Rajna jeho pokus vyrazil. Chvíľu na to neuspel po individuálnej akcii Csányi a v 34. minúte ani Blackwater. Bučekovi zase pokazil samostatný nájazd Vandane, ktorý ho zozadu čisto obral o puk.

Domáci sa mohli dostať do vedenia v 44. minúte, keď si Magosi nakorčuľoval pred bránku a Šimboch musel predviesť parádny zákrok. V ďalších minútach sa hra kúskovala, tempo upadlo a s pribúdajúcim časom sa oba tímy viac a viac sústredili na pozornú defenzívu. V 54. minúte mohol rozhodnúť Kollár, ale trafil len do Rajnu.

Duel tak pokračoval v predĺžení, v ktorom strhol výsledok na stranu Miškovca Beach.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Nitra 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 12. Magosi (Beauviller, Ross), 62. Beach (Beauviller, Ross) – 3. Čaládi (Minárik, Šimun). Rozhodovali: Korba, Snášel – Beniač, Bogdaň, vylúčení: 1:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1235 divákov.

Miškovec: Rajna – Vojtkó, Ross, Vandane, Láda, D. Kiss, Szirány, Göz – Reszegh, Vas, Ritó – Beauviller, Harrison, Rodman – Magosi, Galanisz, Beach – P. Kiss, Miskolczi, Farkas – Lövei

HK Nitra: Šimboch – Graham, Olsen, Morrison, Mezei, M. Versteeg, Pupák, Korím – Rác, Kollár, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Buček – Csányi, Lušňák, Fominych – Šimun, Minárik, Čaládi – S. Rácz

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.