Rastislav Búgel Hokej

Nitra na ľade súpera úspešná: Z Košíc si vezie tri body

Nitrianskym hokejistom sa po zbabranom zápase v Martine podarilo vyhrať v Košiciach. Domácim brankár halo pustil za svoj chrbát jediný puk.

Ilustračný obrázok k článku Nitra na ľade súpera úspešná: Z Košíc si vezie tri body

Od úvodných minút bolo zrejmé, že sa stretli tímy z hornej časti tabuľky. Zápas mal od prvých minút tempo a ani na gólové príležitosti diváci dlho nečakali. Šance Košičanov Boltuna či Biceka však zostali nevyužité a v 8. minúte prišiel nitriansky trest. Copeho backhendový pokus tečoval pred Habalom Slovák a majster viedol 1:0. Tento gól dodal hosťom sebavedomie a tí pozorne bránili. V polovici úvodnej časti zmaril brankár Halo nebezpečný pokus košického kapitána Nagya a úspešný nebol ani Šedivý, ktorý sa šikovne zbavil protihráča, ale presne nenamieril. Domáci sa snažili o vyrovnanie, veľkú príležitosť mal aj v 16. minúte Boltun, ale sám pred Halom nepochodil.

Brankár Halo držal Nitranov v tesnom náskoku aj v druhej časti. Najskôr sa v 25. minúte prizeral veľkej šanci spoluhráča Šišku, ktorého pokus zmaril Habal lapačkou a o dve minúty neskôr pomohol spoluhráčom prežiť oslabenie počas vylúčenia Slováka. V 34. minúte sa domáci dostali do protiútoku dvoch proti jednému, Nagy sa ocitol sám pred Halom, ale aj domáci kapitán strelecky zlyhal. V 38. minúte sa Nitranovi Macíkovi vyplatil dôraz a dôsledné sledovanie puku. Hoci ho košický obranca Koch poslal k ľadu, Macík dokázal prepasírovať puk do bránky – 0:2. Hostia drvojgólový náskok udržali do konca druhej časti.

Po 98 sekundách tretej časti pridali hostia ďalší gól. Štefanka mal v útočnom pásme dostatok voľnosti, aby posunul puk voľnému Šiškovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Habala – 0:3. Trojgólová strata sa ukázala ako priveľké sústo pre snaživých Košičanov. Tých pozorne brániaci hostia nepúšťali do vyložených šancí a tie menšie spoľahlivo kryl brankár Halo. Hernú pohodu Nitranov podčiarkol v 52. minúte Slovák, ktorý po brejku v oslabení zvýšil na 0:4. Brankár Nitry Halo si však prvé čisté konto neudržal. V 55. minúte nestačil na strelu Šedivého, ktorý presne namieril od modrej čiary. Šedivý sa snažil o ďalší gól aj v 57. minúte počas presilovky, ale tentoraz pálil mimo nitrianskej bránky. Na skóre sa už nič nezmenilo a Nitrania tak víťazstvom v Košiciach stiahli stratu na tohto súpera na päť bodov.

HC Košice – HK Nitra 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 55. Šedivý (Milý, Hričina) – 8. Slovák (Cope, Mezei), 38. Macík (Štefanka, Šiška), 42. Šiška (Štefanka, Macík), 52. Slovák (Milam)

Zostavy:

• HC Košice – Habal – Dudáš, Deyl, Šedivý, Šmach, Matejka, Koch, Vašíček – Bicek, Suja, Nagy – Hričina, Boltun, Milý – Šoltés, Klíma, Varga – Novotný, Jenčík, Bartoš – Vrábeľ
  • HK Nitra: Halo – Ordzovenský, Milam, Rais, Mezei, Meland, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Tvrdoň – Blackwater, Krištof, H. Ručkay – Šiška, Štefanka, Macík – Bajtek, Paukovček, Ondrušek – Piačka

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Dnes sme za súperom zaostávali najmä v jednoduchosti a v efektivite. Hrali sme pomaly, zložito a strácali sme veľa pukov. Súper to dokázal využiť. Napriek tomu, že sme to nevzdali a bojovali sme, bojovnosť a úsilie dnes na víťazstvo nestačili.“

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: „Dnes sme podali výborný kolektívny výkon na čele s brankárom. Hráči doržiavali pokyny, ktoré sme si povedali. Bolo vidieť, že chcú dokázať, že aj vonku vieme a chceme vyhrávať. Patrí im veľká vďaka za to, čo odovzdali a že v sebe prebudili nasadenie a emócie, ktoré im v niektorých zápasoch u súperov chýbali.“