Nitra na domácom ľade strelila jediný gól: Podľahla Zvolenu, FOTO

Hokejisti HK Nitra prehrali v 13. kole Tipos extraligy na domácom ľade s HKM Zvolen 1:5.

Ilustračný obrázok k článku Nitra na domácom ľade strelila jediný gól: Podľahla Zvolenu, FOTO
50

Každý, kto meral cestu do Nitra arény, očakával kvalitný hokejový večer. Herný obraz prvej tretiny však príliš diváka nenadchol. Minimum gólových príležitostí či emócie chýbali na ľade minimálne prvú polovicu stretnutia. Prvý gól padol v 7. minúte, keď Baláž v oslabení nevyhodil čistý puk a následne trestal Krieger.

V polovici druhej tretine sa strhla za zvolenskou bránou mela, z ktorej vzišiel pästný súboj Krivošíka s Leskinenom. Útočník Nitry následne burcoval tribúny, ale boli to práve Zvolenčania, ktorých bitka nabudila. V priebehu piatich minút sa presadili až traja strelci “rytierov”. Najskôr vymietol roh O’Connorovej brány Hain a pridali sa aj Saracino s Törökom. Ešte za stavu 0:3 zaváhal v dobrej príležitosti nitriansky kapitán Švarný.

Hostia mali na začiatku tretej tretiny komfortný štvorgólový náskok. V 52. minúte si nitrianska obrana nepostrážila pred bránou Viedenského a ten strelou pomedzi Honzíkove betóny zvýšil na 5:0 z pohľadu Zvolena. O 26 sekúnd sa prvýkrát tešili “corgoni”, keď znižoval Bajtek. Bola to však už iba kozmetická úprava výsledku.

Ako zhodnotil zápas tréner Antonín Stavjaňa? Dočítate sa to na ďalšej strane!

13. kolo: HK Nitra - HKM Zvolen 1:5