Nitra na domácom ľade nezaváhala: Spišiakom strelila päť gólov, FOTO

Hokejisti HK Nitra ukončili štvorzápasovú víťaznú sériu HK Spišská Nová Ves. Nováčika v piatkovom zápase 25. kola Tipos extraligy zdolali 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitra na domácom ľade nezaváhala: Spišiakom strelila päť gólov, FOTO
50

Hokej bez obrán. Aj tak možno nazvať prvú tretinu, v ktorej padli štyri góly. Úvodných osem minút sa hralo prevažne v obrannom pásme Nitry. Spišiaci dokázali súpera zatlačiť, ale presadili sa iba raz. V 4. minúte otvoril skóre Nieminen.

“Corgoni” aj napriek tomu, že nepredvádzali ideálny výkon, stav otočili v priebehu dvoch minút. V 12. minúte tečoval Nemcovu prudkú strelu Hrnka a následne sa rovnakým spôsobom zapísal do streleckej listiny aj Bajtek. Hostia ešte kontrovali v 17. minúte vyrovnávajúcim gólom z hokejky Beaudryho.

V prostrednej časti Nitrania zlepšili pohyb a už po 47 sekundách sa presadil Baláž. Vyrovnať mohol v 22. minúte Kuru, ktorého našiel spoza brány Nieminen, no fínsky útočník bol príliš blízko O’Connora. V 29. minúte sa ocitol Varga zoči-voči Melicherčíkovi, avšak puk umiestnil iba do brankára Spišiakov.

Domáci aj napriek tomu išli do kabín s dvojgólovým náskokom, keď sa 59 sekúnd pred koncom tretiny presadil Raskob.

Aj začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim. V 42. minúte zohrali presilovkovú kombináciu na jeden dotyk Rockwood, Bajtek a Varga, pričom posledný menovaný prestrelil Melicherčíka – 5:2. V 52. minúte mohol zdramatizovať záver stretnutia Tyczynski, ale opečiatkoval iba žŕdku. Štyri minúty pred koncom ešte zahodil veľkú príležitosť Šramaty, ktorý netrafil z metra odkrytú bránu, a tak sa už skóre nezmenilo.

HK Nitra – HK Spišská Nová Ves 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Hrnka (Š. Nemec, Baláž), 13. Bajtek (Švarný, Sýkora), 21. Baláž (Varga, Š. Nemec), 40. Raskob (Rockwood), 42. Varga (Bajtek, Rockwood) – 4. Nieminen (Giľák), 17. Beaudry (Kuru, Ščurko) Rozhodovali: Novák, Moller – Synek, Junek, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: O’Connor – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Pekarčík – Buček, Baláž, R. Varga – Šramaty, Rockwood, Tvrdoň – Molnár, Bajtek, A. Sýkora – Múčka, R. Nemec, Drábek – Hrnka

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Chartnúch – Giľák, Salituro, Ščurko – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček, Tyczynski, Štrauch – Vrábeľ, Vartovník, G. Olejník