Nikoleta Kováčová Šport

NITRA má ďalší TITUL: Americkí futbalisti USPELI historicky PRVÝ RAZ!

Finále českej Snapbacks ligy amerického futbalu malo hneď dva historické zápisy. Po prvý raz o víťazovi Czech Bowlu rozhodlo predĺženie a po prvý raz titul získal slovenský tím.

Ilustračný obrázok k článku NITRA má ďalší TITUL: Americkí futbalisti USPELI historicky PRVÝ RAZ!
Zdroj: Miroslav Slávik - Nitriansky šport obrazom

Prvýkrát v histórii súťaže o víťazovi aktuálneho ročníka Snapbacks ligy v americkom futbale rozhodlo predĺženie. A to vyšlo tímu spod Zobora.

Nitra Knights sa tak prvýkrát v histórii stali víťazom ligy ako vôbec prvý slovenský tím.

Touchdownový rekordér

Výhru 35:28 zariadil Mário Bíro. Najužitočnejším hráčom Tipsport Czech Bowlu sa stal Ľuboš Paprčka, ktorý vo finále zaznamenal 4 touchdowny.

V úvode druhého polčasu sa hostia zo Znojma pozviechali a dokázali vyrovnať na 14:14. Ale Nitra Knights išli opäť do vedenia.

Záver zápasu bol napínavý, Znojmo potrestalo chybu domácich a posunulo zápas do predĺženia.

Po hokejistoch aj Nitra Knights

Po rýchlom touchdowne Bíra hostia nevyužili príležitosť na vyrovnanie a museli sa uspokojiť s titulom majstra Českej republiky. Pod Zoborom tak mohli vypuknúť ďalšie majstrovské oslavy.

Titul teda majú nielen hokejisti HK Nitra, ale aj americkí futbalisti Nitra Knights.