Samospráva

Nitra je na druhú vlnu pandémie pripravená: V zásobe má aj ochranné prostriedky

Nitrianska radnica ubezpečuje, že na druhú vlnu pandémie je pripravená lepšie ako na prvú. V časovom v predstihu zabezpečila nákup ochranných prostriedkov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra je na druhú vlnu pandémie pripravená: V zásobe má aj ochranné prostriedky
Zdroj: TASR

Mesto Nitra je na druhú vlnu pandémie nového koronavírusu pripravené materiálne lepšie ako v prípade prvej vlny. Radnica zabezpečila v časovom v predstihu nákup ochranných prostriedkov, ako sú ochranné rúška, rukavice, návleky či dezinfekčné prostriedky.

Tieto prostriedky sú určené pre seniorov, klientov Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre a tiež pre občanov mesta Nitry, ktorí sú vo vyššej vekovej kategórii.

„Počas druhej vlny pandémie budeme postupovať podľa plánov, ktoré boli vypracované a zavádzali sa do praxe počas prvej vlny. Situácia v marci bola pre nás oveľa ťažšia,“ uviedol viceprimátor Daniel Balko, ktorý v jarných mesiacoch predsedal krízovému štábu mesta Nitry.

Podľa Balka bola počas prvej vlny pandémie najväčším problémom neskúsenosť samosprávy s riešením takejto situácie.

"Obyvatelia nemali základné ochranné pomôcky, nevedeli, ako ich správne používať. Neboli sme pripravení na osobné obmedzenia a mnohé zákazy. Toto už máme za sebou. Vieme, ako sa dá osobnou zodpovednosťou znižovať šírenie nákazy. Takže počas druhej vlny sme pripravení do veľkej miery opakovať už overené postupy, " povedal viceprimátor.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM