Nitra ide za štvrtým titulom: V prvom semifinále nedala šancu Vrútkam

Nitriansky hokejbalový extraligový klub vstúpil do semifinále najvyššej slovenskej súťaže víťazne. Na domácom ihrisku si jednoznačne poradil s Vrútkami.

Ilustračný obrázok k článku Nitra ide za štvrtým titulom: V prvom semifinále nedala šancu Vrútkam

Hokejbalisti spod Zobora neohrozene kráčajú za štvrtým titulom v rade. Prvý zápas semifinálovej série proti Vrútkam Rytieri zvládli bez zaváhania.

Na prvý gól stretnutia si diváci počkali až do 12. minúty prvej tretiny. Nitra sa dostala do vedenia, no súper nepoľavoval. Zápas na svoju stranu natočil domáci celok tri sekundy pred koncom tretiny, keď Rytieri zvyšovali vedenie už na 2:0.

V ďalšom priebehu zápasu už bolo stretnutie plne v rukách domáceho mužstva. Počas zápasu dokázali Vrútky prekonať domáceho brankára iba v dvoch prípadoch. Nitra dokázala súperom vsietiť dovedna až šesť gólov. Nitra tak zvládla prvý dôležitý zápas semifinále a ujala sa vedenia v sérii.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – Kometa Vrútky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Rytieri - Vrútky 6:2