Nitra dvíha hlavu: Hokejisti štyrmi gólmi Pauloviča pokorili Košice, FOTO

Košice pricestovali do Nitry v rovnakej zostave, ktorá na domácom ľade zdolala Trenčín. Na opačnej strane domáci „corgoni“ museli vynútene povolať z „béčka“ Nových Zámkov brankára Foltána, keďže v zápase proti Liptovskému Mikulášu sa zranili obaja brankári Lawson aj Laco.

Ilustračný obrázok k článku Nitra dvíha hlavu: Hokejisti štyrmi gólmi Pauloviča pokorili Košice, FOTO
71

Prvý gól tohto zápasu strelili hostia, keď v 4. minúte využil expresne presilovú hru strelou švihom Hovorka – 0:1. Nitrania boli v úvodnej tretine nedisciplinovaní a z toho pramenili šance pre Košice. V 8. minúte bol blízko gólu Kafka, ktorý si položil obranu aj brankára, ale jeho zakončenie prešlo po bránkovej čiare. O minútu neskôr mal veľkú príležitosť Pulli, ale odrazený puk nedokázal poslať do poloprázdnej brány. Šancu na vyrovnanie mal Blackwater, ale rozvlnil iba bočnú sieť Lundströmovej brá­ny.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. V 28. minúte sa ujala sa priamočiara kombinácia s využitím hybridného zakázaného uvoľnenia, keď Mezei nahodil na zadný mantinel a puk sa dostal k nekrytému Paulovičovi, ktorý ho poslal pod brvno – 1:1. Šancu poslať domácich do vedenia mal Ordzovenský, ale puk neprepasíroval do košickej brány. Vyrovnaný stav netrval dlho a v 28. minúte úspešne zakončil prečíslenie troch proti jednému strelou medzi nohy Foltána Pacan – 1:2. V 31. minúte sa ocitol sám zoči-voči Lundströmovi Paulovič, ale skákajúci puk nedokázal skrotiť a premrhal vhodný okamih na streľbu. Vyrovnávací gól mal na hokejke v 35. minúte Ordzovenský, ale jeho strelu spomedzi kruhov zlikvidoval Lundström.

Hneď v 27. sekunde tretej tretiny dokázali domáci vyrovnať, keď ukážkovo zakombinovali Krištof s Paulovičom a druhý menovaný prekonal košického brankára. V 44. minúte spoznala Nitra aréna hetrikového hrdinu. Strelu H. Ručkaya vyrazil Lundström pred seba a puk sa našiel „všadeprítomného“ Pauloviča, ktorý sa skvele ukázal pred reprezentačným koučom Craigom Ramsayem a utvrdil tak správnosť nominácie na Nemecký pohár. V 50. minúte stálo šťastie pri domácom brankárovi Foltánovi, keď po teči Vrábeľa zvonila žŕdka. Košice aj napriek náporu nedokázali prekonať Foltána, ktorému pomohol obetavý výkon celého mužstva a výhru spečatil štvrtým gólom do prázdnej brány Paulovič.

HK Nitra – HC Košice 4:2 (0:1, 1:2, 3:0)

Góly: 25. Paulovič (Krištof, Mezei), 41. Paulovič (Krištof), 45. Paulovič (Krištof), 60. Paulovič (Krištof) – 4. Hovorka (Koyš, Pacan), 28. Pacan (T. Klíma) Rozhodovali: Lokšík, Novák – Gegáň, Výleta, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Bača (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 2463 divákov.

Zostavy:

HK Nitra: Foltán – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Miroslav Pupák, Versteeg, Korím, Michal Pupák – Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, T. Mikúš, H. Ručkay – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi

HC Košice: Lundström – Dudáš, Šedivý, Čížek, Bača, B. Kessel, Pulli, Matejka, Koch – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Koyš – Klíma, Pacan, Šoltés – Vrábeľ, Suja, S. Petráš

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme zápas začali s takým prílišným rešpektom. V prvej tretine bolo veľa oslabení, ale v druhej tretine, kde sme mali slušné šance sme sa zdvihli a vrátili do zápasu. V tretej tretine sa nám to podarilo otočiť a záver bol hektický, ale ustáli sme to a sme radi, že sme po štyroch domácich prehrách získali tri body. Každé víťazstvo nad Košicami sa cení.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Videli sme zaujímavý zápas, z nášho pohľadu sme ho mali jednoznačné zvládnuť. Boli tam zlomové momenty, buď v prvej tretine, kde sme mali veľa šancí, alebo za stavu 2:2 išiel Hovorka s Kafkom sami na bránu a to sa musí premieňať. Jednoznačne sme zlyhali v koncovke. V dnešnom zápase nevyhral lepší, ale šťastnejší.“

Nitra dvíha hlavu: Hokejisti štyrmi gólmi Pauloviča pokorili Košice