Futbal

Futbalisti FC Nitra remizovali v sobotňajšom zápase 5. kola o záchranu doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma zachránila bod: O remíze s ViOn-om rozhodol gól v posledných sekundách
63

Zlaté Moravce mali výborný vstup do zápasu, keď sa im už v prvej minúte poradilo skórovať. Strelou pod brvno sa presadil Ďubek. V nasledujúcich minútach však tempo hry upadlo a šance sa rodili len sporadicky. Nitra si vypracovala gólovú až po polhodine hry a dokázala ju zužitkovať. Po centri Chovanca sa presadil Bilovský. Vyrovnaný stav však do polčasu nevydržal. V 44. minúte poslal hostí opäť do vedenia Ľupták – 1:2.

Nitrania spravili hneď po prestávke dve zmeny v zostave, keď na ihrisko vybehli čerství Kóňa a Sokovič. V 62. minúte mohli inkasovať tretí gól, no Švec trafil len do tyče. Na druhej strane zazvonilo po rohovom kope brvno Chovanovej bránky. Zlaté Moravce v záverečných minútach statočne bránili tesný náskok, no nakoniec sa museli uspokojiť s bodom. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Farkaš.

5. kolo o záchranu

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:2)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Góly: 34. Bilovský, 90.+ Fábry – 1. Ďubek, 44. Ľupták. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Hrmo, ŽK: Machovec, Farkaš – Ľupták, Brašeň, Chovan, 804 divákov

Nitra: Šípoš – Chovanec, Niba, Farkaš, Charizopulos (73. Vestenický) – Machovec, Šimončič (48. Kóňa) – Chobot (46. Soković), Bilovský, Kuník – Fábry

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Brašeň, Asanović, Kwin Kwin, Čögley – Válovčan (89. Práznovský), Ľupták, Grozdanovski (82. Karlík), Švec (66. Orávik) – Dočekal, Ďubek

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 2:2 v 5. kole o záchranu