Samospráva

Nitra by mala hospodáriť s rozpočtom vyše 88 miliónov eur: Návrh budú schvaľovať poslanci

Mesto Nitra bude na budúci rok hospodáriť so sumou 88 353 260 eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu na rok 2021. Mestskí poslanci ho budú schvaľovať na svojom zasadnutí 10. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Nitra by mala hospodáriť s rozpočtom vyše 88 miliónov eur: Návrh budú schvaľovať poslanci
Zdroj: Dnes24.sk

Magistrát počíta na budúci rok s bežnými príjmami vyše 74 miliónov eur a výdavkami v hodnote viac ako 71 miliónov eur. Príjmy z finančných operácií by mali dosiahnuť sumu 13,2 milióna eur a výdavky 6,8 milióna eur.

V rámci kapitálového rozpočtu výdavky presiahnu príjmy o vyše 9,3 milióna eur. Tento schodok mesto plánuje vykryť z prebytkov bežného rozpočtu a z finančných operácií.

Ako sa uvádza v návrhu rozpočtu, radnica očakáva daňové príjmy v sume 50 462 000 eur.

Predstavujú 57,11 percenta z celkových príjmov. Daň z príjmu fyzických osôb magistrát iba odhaduje, pretože ministerstvo financií zatiaľ nezverejnilo svoje prognózy. Mesto však očakáva, že na výšku príjmov z tejto dane bude mať vplyv pandémia ochorenia COVID-19.

„Pokiaľ v roku 2020 sa podaril deficit príjmov vyvolaných dosahom koronakrízy vykryť z nenávratného finančného príjmu od ministerstva financií, na rok 2021 nie je nateraz známa žiadna podobná schéma financovania deficitu,“ konštatuje sa v návrhu rozpočtu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM