Správy

Nitra bude mať nový skatepark: Mesto ho vybuduje na jednom zo sídlisk

Po skateparku na Dieloch by sa milovníci aktívneho oddychu mohli dočkať nového športového areálu. Na radnici sa uskutočnila prezentácia troch návrhov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra bude mať nový skatepark: Mesto ho vybuduje na jednom zo sídlisk
Zdroj: Rastislav Búgel

Na nitrianskom sídlisku Chrenová vznikne nový skatepark. Radnica ho chce postaviť na Nábreží mládeže, celkové náklady na výstavbu sú odhadované na 210 000 eur.

Tento týždeň sa už na radnici uskutočnila prezentácia návrhov skateparku. Odborná porota sa zaoberala tromi súťažnými návrhmi.

Čo sleduje porota?

"Krajinársko-architektonické riešenie nového verejného priestranstva na Nábreží mládeže má nabádať k sociálnej interakcii pomocou športu. Návrhy musia rešpektovať prostredie a zároveň odrážať súčasné trendy architektúry i špecifickosť danej lokality,“ informoval mestský úrad.

Porota sa pri hodnotení zameriava predovšetkým na urbanisticko-krajinárske začlenenie skateparku do prostredia i na samotné architektonické riešenie.

Prečítajte si tiež

Ekonomická otázka

Dôležitým kritériom pri rozhodovaní o návrhoch je aj environmentálna kvalita projektov a riešenia, ktoré ponúkajú pri zaistení priaznivej mikroklímy a pri nakladaní s dažďovou vodou.

„Ďalšími kritériami pri rozhodovaní bude ja funkčné a prevádzkové riešenie a tiež ekonomická stránka a primeranosť návrhu z pohľadu investičných a prevádzkových nákladov,“ uviedol magistrát.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM