Kultúra

Nitra bude hostiť jedinečný festival: Ponúkne oceňované filmy z celého sveta

Výber oceňovaných dokumentárnych filmov o trvalo udržateľnom rozvoji z celého sveta prinesie do Nitry festival Ekotopfilm – Envirofilm.

Ilustračný obrázok k článku Nitra bude hostiť jedinečný festival: Ponúkne oceňované filmy z celého sveta
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Jeho program, určený pre školákov i verejnosť, pripravili na 9. a 10. marca.

Festivalové dopoludnia budú patriť predovšetkým deťom zo základných a stredných škôl.

„V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti zodpovednosti voči nášmu prostrediu,“ informovali organizátori.

Večer bude patriť kinosála v Mlynoch verejnosti.

Diváci uvidia filmy, ktoré prinesú zábery zo života vlčej svorky, budú učiť predchádzať vzniku odpadov, riešiť dilemu udržateľného stravovania a ukážu i to, ako by vyzeral svet bez hmyzu či inšpirujúci príbeh ekologickej aktivistky.

„Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta festival prináša aj sprievodný program mimo plátna, kde budeme diskutovať s našimi hosťami na aktuálne témy,“ pripomenuli organizátori.

Ako doplnili, hlavným cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie sa spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu. Podujatie má zároveň vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie