Nitra bude dejiskom medzinárodného bubeníckeho festivalu: Prinesie zaujímavé novinky

Nitru čaká najväčšia bubenícka show na Slovensku. Svoje umenie nám predvedú hudobníci zo Slovenska i zahraničia. Pozrite si kompletný program festivalu Drumpoint.

Ilustračný obrázok k článku Nitra bude dejiskom medzinárodného bubeníckeho festivalu: Prinesie zaujímavé novinky
Foto: Rastislav Búgel

Nitrianske ulice budú už po tretíkrát dejiskom najväčšieho bubeníckeho festivalu na Slovensku. Festival drumpoint Slovakia 2016 bude svojich divákov zabávať od 2. do 5. júna 2016.

Zatiaľ najväčší sambový bubenícky sprievod, ktorého sa zúčastnilo viac ako 150 bubeníkov v spoločnosti krásnych tanečníc, kráčal pešou zónou počas druhého ročníka festivalu v roku 2015. „O účinkovanie na drumpointe je tento rok veľký záujem, koncertovať sa bude v piatok aj sobotu,“ hovorí organizátor festivalu, Miroslav Kollárik.

Medzinárodná účasť

Program začína vo štvrtok oficiálnym otvorením festivalu a už tradičnou party, na ktorej budú znieť horúce sambové skladby z originálnych vinylových platní z celého sveta. Piatkovými workshopmi budú bubeníkov sprevádzať profesionálni lektori z Nemecka, Slovenska, Čiech a Brazílie, ktorí sa postarajú o zaujímavý hudobný a tanečný program nasledujúceho dňa, a večer sa diváci môžu tešiť na brazílske melódie v podaní zahraničných hudobníkov, ktoré sa budú rozliehať po celom Hideparku.

Novinky tohto ročníka

Počas hlavného programu v sobotu 4.júna sa festival drumpoint Slovakia spája s Festivalom chutí Nitrianskeho kraja a do ulíc nitrianskeho centra prinesie vystúpenia domácich i zahraničných bubeníckych kapiel a tanečných zoskupení. Novinkou v programe bude ukážka brazílskeho bojového tanca capoeira a tiež veľká latino show v rytmoch kubánskej hudby.

Program aj pre deti

V rámci osláv Medzinárodného dňa detí budú mať malí aj veľkí potenciálni bubeníci možnosť si vyskúšať, aké je to stať sa členom bubeníckeho orchestra – workshop pre verejnosť sa bude konať v nedeľu v Mestskom parku na Sihoti. "Drumpoint sa Nitranom aj návštevníkom mesta zapáčil a my sa každý rok snažíme pripraviť pre nich zaujímavý a netradičný program. Zábava k letu určite patrí a preto sme radi, že sa nám v spolupráci s partnermi v Nitre darí organizovať takú „malú fiestu pod Zoborom“, ktorá je plná dobrého jedla, hudby a exotiky,“ hovoria organizátori.

Pozrite si kompletný program v priloženej galérii!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk