Futbal

Nitra bola doma lepším tímom: Troma gólmi porazila Levice, FOTO

Futbalisti Nitry majú za sebou úspešný domáci zápas. Súperovi strelili tri góly.

Ilustračný obrázok k článku Nitra bola doma lepším tímom: Troma gólmi porazila Levice, FOTO
35

FC Nitra tento rok štartuje v III. lige Západ. Futbalisti majú za sebou zápas siedmeho kola.

V úvodnom meraní síl Nitra cestovala do Považskej Bystrice, kde prehrala 0:3. Následne porazila Šaľu 2:1 a rovnakým výsledkom podľahla Myjave.

Koncom augusta Nitra nestačila na Imeľ, ktorý doma zvíťazil 3:1, aby už o niekoľko dní porazila Partizánske (2:0). Následne prišlo domáce víťazstvo nad Častkovcami 2:1, prehra s AFC Nové Mesto 0:3 a aj proti Beluši 0:2.

V ďalšom zápase sa Nitra predstavila na domácom ihrisku.

V sobotu 18. septembra hostila Nitra súpera z Levíc. Domáci boli už od úvodu aktívnejší a úvodný gól visel vo vzduchu.

Približne 300 divákov sa dočkalo v 68. minúte, kedy sa presadil Franko. O 7 minút neskôr zvyšoval na 2:0 Louis Pedro a v 87. minúte rozhodol o osude západu druhým presným zápasom Matej Franko.

Nitra je s 12 bodmi na priebežnom 9. mieste, kedy na 6. miesto stráca jediný bod.

FC Nitra – FK Slovan Levice 3:0 (0:0)

Góly: Matej Franko (68., 87.), Louis Pedro (75.)

Zostava: Ľubomír Krátky, Matúš Minka, Douglas Nonato Oliveira Cruz, Mamadou Traoré Coulibaly, Louis Pedro, Matej Franko (C ), Šimon Kováč, Ľubomír Šoky, Ľubomír Šoky, Denis Pánsky, Filip Baranovič, Jakub Sedláček

Náhradníci: Patrik Mego, Iheb Hadj Khalifa, Viktor Sabo