Správy

Neodradili ich ani sprísnené podmienky: Nitrianska hudobná jeseň štartuje

Milovníci hudby sa majú na čo tešiť. Organizátori potvrdili, že Nitrianska hudobná jeseň sa predsa len uskutoční.

Ilustračný obrázok k článku Neodradili ich ani sprísnené podmienky: Nitrianska hudobná jeseň štartuje
Zdroj: TASR

Slovenský komorný orchester svojím vystúpením otvorí vo štvrtok 15. ročník medzinárodného podujatia Nitrianska hudobná jeseň. Festival ponúkne cyklus koncertov, ktorý sa bude v priebehu októbra konať vždy o 18. hodine v Synagóge.

Organizátori sa rozhodli usporiadať podujatie aj napriek sprísneným epidemiologickým podmienkam. „Sme veľmi radi, že aj napriek najnovším opatreniam môžeme priniesť aj tento rok cyklus koncertov vážnej hudby. Kapacita je obmedzená na 50 ľudí vrátane účinkujúcich,“ pripomenul mestský úrad.

Milovníci hudby si v rámci Nitrianskej hudobnej jesene budú môcť 11. októbra vypočuť české zoskupenie Josef Suk a Piano Quartet.

„Na 15. októbra je pripravený koncert Jozef Lupták a Ensemble Opera Diversa. Zaujímavé podujatie sa bude konať 18. októbra, pôjde o kombináciu umeleckého slova o živote generála Milana Rastislava Štefánika,“ informovala radnica.

O niekoľko dní neskôr bude Synagóga patriť gitarovému koncertu Mertz Guitar Dua, ktoré sa predstaví 22. októbra. Nitriansku hudobnú jeseň uzavrie koncert v podaní Komorného orchestra ZOE, ktorý sa uskutoční 25. októbra.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM