Kultúra Tlačové správy

Neďaleko Nitry budeme mať Stredoveké dni: Parádny program, je sa na čo tešiť!

Len asi 25 minút cesty od Nitry sa budete môcť vrátiť do stredoveku. Tešiť na majú na čo deti aj dospelí, chýbať nebude zábava a skvelý program.

Ilustračný obrázok k článku Neďaleko Nitry budeme mať Stredoveké dni: Parádny program, je sa na čo tešiť!
Zdroj: All Marketing

Dobové vystúpenia, historická kuchyňa, remeselnícke dielne a ďalšie atrakcie budú na návštevníkov čakať už tradične v Zámockej záhrade počas podujatie Stredoveké dni v Hlohovci. Tie sú na programe v termíne od 24. do 25. júna.

Hrdinovia z bájí

4. ročník festivalu ovládnu hrdinovia z gréckych bájí. Ako uvádzajú organizátori, návštevníci budú mať unikátnu možnosť na vlastné oči vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia. Lákadlom bude tiež príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom.

V rámci historických vystúpení sa účastníci môžu už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov. Tentoraz do Hlohovca okrem nich prídu aj hrdinovia. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rytier na svojom tátošovi. Zažijete s ním príkorie ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú?

Fakírska i ohňová šou

Tešiť sa však môžete aj na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov. Do Hlohovca príde Mythos a s ním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude podľa organizátorov umocnené nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na skvelú ohňovú show. Okrem nich sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená bude aj fakírska ohňová šou.

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením. Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor.

Súťažili sme o lístky!

Výhercovia: Erika Gallová, Naďa Kirinovičová, Darina Haluzová, Yury Akimov, Veronika Chorvatovičová.
Gratulujeme! Každý získava 2 lístky na toto podujatie. Výhercov budeme informovať prostredníctvom e-mailu.

Zapojením sa do súťaže ste súhlasili s podmienkami súťaže.

Viac informácii na stránke: www.stredovekedni.sk alebo https://www.facebook.com/stredovekedni

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM