Správy

Najnovšie údaje priniesli skvelé správy: Nitriansky kraj je BEZ nového prípadu!

PCT testy zachytili na Slovensku menej ako dve desiatky nových prípadov. Ako je na tom Nitriansky kraj?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie údaje priniesli skvelé správy: Nitriansky kraj je BEZ nového prípadu!
Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku pribudlo za štvrtok 1. júla 17 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 10 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Ukončených bolo 5 442 RT-PCR vyšetrení a 5 802 antigénových testov. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (6), nasleduje Trenčiansky (4), Trnavský (4), Prešovský (2), Žilinský (1), Banskobystrický (-), Košický (-) a Nitriansky (-). Je medzi nimi 8 mužov a 9 žien.

V Nitrianskom kraji nezachytili pozitívny prípad vo štvrtok ani v jednom okrese.

Viac o téme koronavírus

„V nemocniciach je hospitalizovaných 130 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 93 ľudí. Na JIS je 16 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 osôb," uvádza rezort zdravotníctva.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 nevzrástol. Celkový počet úmrtí „na Covid“ je 12 511 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 451.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 037 585. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 611 613 ľudí.

Ministerstvo zdravotníctva však upozorňuje: „Údaje o Ag testoch a vakcináciách sú priebežne aktualizované. Z tohto dôvodu sa počet Ag testov a zaočkovaných osôb za predchádzajúci deň nemusí zhodovať s rozdielom hodnôt od posledného publikovaného počtu."

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

💉 Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 037 585 za predchádzajúci deň pribudlo 6 057 zaočkovaných....

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Friday, July 2, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM