Aktualizované Tímea Kamenická Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto nitrianske školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré nitrianske sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto nitrianske školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9.

My sme sa ďalej zamerali na nitrianskych zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Nitra tam svieti v dvoch kategóriách, a to v kategórii gymnáziá, kde sa na 17. mieste umiestnilo Gymnázium, Párovská 1 a zo stredných odborných škôl sa v TOP 30 nachádzajú až tri školy. Na 5. mieste skončila podľa Ineka Spojená škola, Slančíkovej 2, na 8. priečke sa umiestnila Stredná priemyselná škola na ulici Fraňa Kráľa a 9. miesto patrí Obchodnej akadémii, Bolečkova 2.

Najlepšie hodnotené nitrianske školy

Zo základných škôl sa na 5. mieste v Nitrianskom kraji umiestnila ZŠ sv. Svorada a Benedikta, 10. priečka patrí ZŠ kniežaťa Pribinu a na 16. mieste svieti Základná škola, Cabajská 2.

Prejdime na gymnáziá a nitrianskych zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 2. miesto patrí už spomínanému Gymnáziu, Párovská 1, 3. miesto Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda a na 4. mieste sa umiestnilo Gymnázium, Golianova 68.

A čo stredné odborné školy? Medzi nimi skončili nitrianske školy hneď na prvých troch priečkach. 1. miesto patrí Spojenej škole, Slančíkovej 2, 2. je Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická a 3. miesto patrí Obchodnej akadémii, Bolečkova 2.

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Môže vás zaujímať:

Veľké hodnotenie fakúlt vysokých škôl: Pozrite, ako sa v rebríčkoch umiestnili tie nitrianske

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM