Rastislav Búgel Krimi

Naháňačka ako z akčného filmu: Prekročenie rýchlosti, pokus o útek do Maďarska a ukradnuté auto

Policajti museli riešiť poriadne akčný prípad. Pri aute, ktoré prekročilo rýchlosť ich čakalo niekoľko veľkých prekvapení.

Ilustračný obrázok k článku Naháňačka ako z akčného filmu: Prekročenie rýchlosti, pokus o útek do Maďarska a ukradnuté auto
Zdroj: TASR

V stredu 11.februára merali policajti rýchlosť medzi Hurbanovom a Komárnom. Približne o štvrť na šesť podvečer uvideli Seat Alhambra s nitrianskou poznávacou značkou. „Jeho vodič prekročil povolenú rýchlosť o 30 km/h / mimo obce sa namiesto 90 km/h pohyboval rýchlosťou 120 km/h,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Vodiča Seatu preto chceli odstaviť.

Ten však podľa polície na znamenia nereagoval, preto o pomoc požiadali ďalšie policajné hliadky. „Vodič sa pokúšal dostať sa do Maďarska. Policajti však zatarasili cestu služobnými vozidlami,“ informuje Čuháková. Policajným hliadkam sa podarilo vozidlo zastaviť na Vodnej ulici.

„Muž vystúpil z auta a snažil sa uniknúť. Na jeho zastavenie a zadržanie museli policajti použiť varovné výstrely do vzduchu,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

To však ešte nebolo všetko. "31-ročného občana Maďarskej republiky zadržali a pri preverovaní všetkých okolností policajti zistili, že vozidlo bolo v Nitre ukradnuté asi hodinu pred zistením priestupku v komárňanskom okrese,“ informuje Čuháková.

Zadržaný podozrivý muž (31) je momentálne v policajnej cele. „Nitriansky vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže,“ informuje policajná hovorkyňa R.Čuháková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM