Lucia Šútorová Správy

Na Zobore sa stratil hubár Jaroslav (42) z Nitry: Polícia ho našla po vyše 3 hodinách

Podceňovať netreba ani lesy Zobora. Svedčí o tom posledný prípad policajného pátrania po hubárovi.

Ilustračný obrázok k článku Na Zobore sa stratil hubár Jaroslav (42) z Nitry: Polícia ho našla po vyše 3 hodinách
Zdroj: TASR

V utorok 17. októbra 2017 o 11.50 hod. bolo na operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Nitre prijaté oznámenie o nezvestnosti 42-ročného muža. Informovala nás o tom policajná hovorkyňa KR PZ v Nitre, Božena Bruchterová.

„Volajúci do telefónu uviedol, že bol so svojim synom na hríby a ten sa mu stratil. Operačný dôstojník sa nezvestnému mužovi dovolal na mobil a snažil sa ho upokojiť,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Podľa slov policajnej hovorkyne, 42-ročný pán uviedol, že sa nachádza niekde na kopci Zobor v Nitre, ale presnú lokalitu nevie. „Z ďalšej telefonickej komunikácie vyplynulo, že má zranenú nohu a je dezorientovaný. Okamžite boli na miesto vyslané policajné hliadky a pátrači so psom, ktorí prehľadávali lokalitu, pričom so strateným mužom neustále komunikovali prostredníctvom operačného strediska,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre, Božena Bruchterová, ktorá dodala, že šťastím bolo, že počas komunikácie prechádzali okolo dvaja cyklisti.

„Preto policajt požiadal muža, aby im dal mobil. Tí spresnili miesto a nasmerovali policajtov po ktorej trase majú ísť. Po tri a pol hodinovom pátraní bol 42-ročný pán Jaroslav z Nitry vypátraný. Policajti muža odovzdali záchranárom, ktorí sa ďalej o neho postarali,“ doplnila hovorkyňa KR PZ v Nitre, Božena Bruchterová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie