Andrea Salková Rôzne

Na Výstavnej nebude počas Agrokomplexu jednosmerka

Tento rok sa prvýkrát v histórii výstavy Agrokomplex nebude zjednosmerňovať Výstavná ulica. Jazdiť bude možné z oboch smerov.

Hoci Štátna polícia požadovala aspoň dvojdňové zjednosmernenie, výbor jej požiadavke nevyhovel. „Výstava už nie je tak intenzívna. Nie je toľko návštevníkov ani vystavovateľov,“ vysvetľuje referát cestného hospodárstva a miestnych komunikácií Ján Pánský. Je to však len jeden z dôvodov zachovania dvojsmernej komunikácie. Ďalším faktorom boli sťažnosti obyvateľov ulice. Počas výstavy im táto zmena komplikovala prístup domov.

Či takéto opatrenie zavedú aj budúci rok, ešte nie je isté. „Budeme situáciu sledovať a pred autosalónom vyhodnotíme výsledky,“ hovorí Ján Pánsky. Ak by situácia počas výstavy zostala pokojná, kompetentní uvažujú o zjednosmerňovaní Výstavnej ulice len počas autosalónu a veľtrhu nábytku a bytových doplnkov.

Pre návštevníkov Agrokomplexu uzavrú vnútroblokové komunikácie v blízkosti výstaviska. O bezpečnosť a plynulosť premávky sa bude starať Štátna polícia.

jednosmerka_agrac
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM