Rastislav Búgel Kultúra

Na UKF budú promovať škôlkari: Absolvujú aj štátnice

Už druhý rok budú na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre promovať aj najmenší študenti z materských škôl. Projekt Hráme sa na Einsteina, v rámci ktorého deti získavajú základne vedomosti v oblasti fyziky a prírodných vied je prvým uceleným štúdium pre deti v predškolskom veku na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Na UKF budú promovať škôlkari: Absolvujú aj štátnice
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Ide o celoročné štúdium, ktoré prebieha formou kurzov a pravidelných experimentálnych dielní, počas ktorých deti objavujú svet okolo nás. Promócie najmladších študentov budú 17. júna 2015 o 11:15 v miestnosti P6 na Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. „Samotným promóciám budú predchádzať štátnice v čase od 9:00 do 11:00, ktoré budú realizované formou experimentálnych dielní, v ktorých sa overia vedomosti , ktoré deti za celý rok intenzívneho štúdia získali,“ informuje Mária Siptáková z UKF v Nitre.

Deti predškolského veku majú záujem objavovať a spoznávať okolitý svet. Tento fakt bol dôvodom realizácie projektu Hráme sa na Einsteina, vďaka ktorému sa aj tie najmenšie deti môžu oboznámiť s tým ako funguje svet, prečo svieti Slnko, voda tečie a aký je rozdiel medzi pevnou, kvapalnou či plynnou látkou. „Snahou organizátorov nebolo trápiť deti ťažkou fyzikou, ale skôr umožniť im objavovať a pochopiť niektoré zákonitosti prírody už v rannom veku,“ informuje Mária Siptáková.

Vďaka úspešnému projektu katedry fyziky a občianskeho združenia VIAC AKO UČENIE bude už druhý rok úspešne promovať 45 „vysokoškôlkarov“, ktorým tak k ako u dospelých rovesníkov bude odovzdaný diplom. Ten získajú za výbornú prácu a dosiahnuté výsledky v oblasti prírodných vied, ako aj v oblasti výskumu a prezentácie svojich výsledkov na konferenciách. „Podobne ako „dospeláci“ tak aj najšikovnejší škôlkari sa budú môcť pýšiť červeným diplomom. ktorý si prevezmú z rúk prorektorky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre,“ informuje Mária Siptáková z Katedra fyziky na Fakulte prírodných vied.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM