Správy

Na svoj projekt môžete získať až 4000 eur: Čas sa však nezadržateľne kráti

Už iba necelé dva týždne majú obyvatelia Nitry na to, aby podávali projekty, na ktoré chcú získať dotáciu z participatívneho rozpočtu mesta.

Ilustračný obrázok k článku Na svoj projekt môžete získať až 4000 eur: Čas sa však nezadržateľne kráti
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Zastupiteľstvo naň vyčlenilo 40 000 eur, ktoré sa budú rozdeľovať prostredníctvom grantového programu Mením moje mesto 2020.

Cieľom programu je podporovať inovatívne verejnoprospešné aktivity a kreatívne nápady občanov Nitry, ktoré prispejú ku skvalitneniu života v meste.

Spolupráca na realizácii

Zároveň chce motivovať Nitranov, aby sa na ich realizácii aktívne podieľali. Uzávierka prijímania žiadostí o grant je o polnoci 21. februára. Maximálna suma na jeden projekt je 4000 eur.

Oproti minulým dvom ročníkom nastala tento rok zmena v oblastiach podpory.

„Pre zjednodušenie celého procesu od výberu projektov, cez hlasovanie až po realizáciu projektov, sa oblasti zúžili, no stále ponúkajú množstvo priestoru na kreativitu a hodnotné nápady občanov Nitry,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Elektronické hlasovanie

Ako doplnil, aktívni občania môžu vypracovať projekty pre verejné priestory vrátane IT aplikácií, na ochranu životného prostredia a ekologického vzdelávania spolu s vytváraním IT aplikácií pre enviroochranu. Ďalšou oblasťou, ktorá môže byť podporená grantom, je rozvoj komunitného života v meste.

O podpore najlepších projektov rozhodnú vo verejnom hlasovaní priamo obyvatelia Nitry. „Znamená to, že samotní občania predkladajú svoje projekty, rozhodujú o ich realizácii formou verejného elektronického hlasovania a nakoniec ich aj sami realizujú na základe dobrovoľnej práce,“ pripomenula Natália Zákopčanová z Nitrianskej komunitnej nadácie, ktorá grantový program Mením moje mesto zastrešuje.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie