Správy

Na dostavbe areálu pracovali aj hokejbalisti: V pláne je aj zastrešenie tribún

Priaznivci hokejbalu majú dôvod na radosť. Priamo pred očami im postupne vyrástol moderný športový areál.

Ilustračný obrázok k článku Na dostavbe areálu pracovali aj hokejbalisti: V pláne je aj zastrešenie tribún
Zdroj: Rastislav Búgel

V areáli Základnej školy kráľa Svätopluka v Nitre vzniklo nové hokejbalové športovisko. Na projekte už dlhšie pracovala Nitrianska hokejbalová organizácia (NHO), ktorej sa na dobudovanie areálu podarilo získať grant z participatívneho rozpočtu mesta v rámci grantového programu Mením moje mesto.

Celkovo autori projektu získali grant v hodnote 4 000 eur. Ako na sociálnych sieťach informovala NHO, z týchto prostriedkov sa podarilo dostavať sociálne zariadenia, vybudovať skladové priestory na tréningové pomôcky a kabíny.

V ďalšej etape by malo dôjsť k zastrešeniu tribún.

Na dostavbe areálu pracovali aj samotní športovci. „Postupne sa do nej zapojili hráči z jednotlivých mestských líg a hráči Nitrianskych rytierov vo voľnom čase a počas víkendov. Hokejbalový areál je otvorený a voľne prístupný pre širokú verejnosť,“ informoval mestský úrad.

NHO je občianskym združením, ktoré si za cieľ stanovilo rozvoj hokejbalu v Nitre od najmladších hráčov až po seniorov. Má 450 členov, organizuje tri mestské hokejbalové ligy a v najvyššej hokejbalovej súťaži má tri mládežnícke tímy a jeden seniorský.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

PODPORILI SME HOKEJBALISTOV Mám úprimnú radosť, že z participatívneho rozpočtu mesta Nitra môžeme podporovať aj šport,...

Posted by Marek Hattas - primátor Nitry on Tuesday, December 1, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM