Rastislav Búgel Futbal

Na čele ligových strelcov stále nitriansky futbalista: Dva góly proti Novému Mestu posilnili jeho postavenie

Nitrianski futbalisti pomaly zdvíhajú hlavy a v tabuľke druhej najvyššej futbalovej súťaže postupujú na vyššie priečky. Môže za to aj nitriansky kanonier, ktorý kraľuje ligovej tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Na čele ligových strelcov stále nitriansky futbalista: Dva góly proti Novému Mestu posilnili jeho postavenie
Foto: Rastislav Búgel

Druhá najvyššia futbalová súťaž na Slovensku má za sebou 16 ligových kôl. Sobotný duel s Novým Mestom nad Váhom (2:0) priniesol ďalšie body pre FC Nitra a vyhupnutie na priebežné tretie miesto. O oba presné zásahy Nitry sa postaral Matúš Paukner. Ten tak s 13 presnými zásahmi kraľuje nielen druhej lige Zápas, ale prekonal aj najlepšieho strelca skupiny Východ, ktorý má na svojom konte 11 gólov.

Paukner si tak upevnil postavenie na čele streleckej tabuľky. V skupine Západ naň dvaja skalickí hráči strácajú už tri góly, keď obsadili druhé miesto s desiatimi presnými zásahmi. V tabuľke strelcov majú zastúpenie aj ďalší nitrianski futbalisti. Filip Moravčík, Henrich Benčík, Igor Kotora a Jozef Urblík majú na svojom konte po dva góly. S jedným presným zásahom v tabuľke figurujú Viktor Kráľ, Martin Boszorád, Marek Kostoláni a Andrej Ivančík.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM