Krimi

Mysleli si, že sú neviditeľní? Zlodeji sa snažili ujsť policajtom, ľahli si do poľa

Vlamači chceli ukradnúť železo, náradie a káble. Po naháňačke skončili v rukách polície.

Ilustračný obrázok k článku Mysleli si, že sú neviditeľní? Zlodeji sa snažili ujsť policajtom, ľahli si do poľa
2
Galéria

Príslušníci nitrianskej PMJ boli vyslaní do objektu bývalého družstva pred obcou Babindol, pretože tam malo dôjsť k vlámaniu a bolo potrebné objekt prepátrať.

Ľahli si do poľa

„Po príchode na miesto ich tam už čakala hliadka Obvodného oddelenia PZ Vráble, ktorá mala zadržanú jednu 45-ročnú osobu podozrivú z vlámania. Majiteľ objektu v tom čase prenasledoval ďalšie osoby, ktorým sa podarilo ujsť. Policajti PMJ sa s ním okamžite skontaktovali a získali potrebné informácie," informuje polícia.

Dvaja podozriví sa dlho neukrývali. Po príchode na miesto, ktoré označil majiteľ družstva, policajti uvideli dve osoby ležiace v poli asi 200 metrov od cesty.

V momente ako spozorovali policajnú hliadku sa dali na útek.

Prečítajte si tiež

Kládli odpor

„Príslušníci PMJ vystúpili z vozidla a rozbehli sa za nimi. Počas naháňačky boli muži opakovane vyzývaní, aby zastavili, načo však vôbec nereagovali a pokračovali ďalej v úteku," dodáva nitrianska krajská polícia.

Policajtom sa po pár metroch podarilo mužov obkľúčiť a zadržať.

„Osoby po dostihnutí kládli aktívny odpor, metali rukami a nohami, načo boli voči nim použité donucovacie prostriedky. Následne bolo zistené, že ide o dvoch 22-ročných mužov, ktorí uviedli, že do daného objektu sa rozhodli vstúpiť s úmyslom kradnúť náradie, železo, prípadne nejaké káble. Taktiež uviedli, že pri sebe nemajú žiadne veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Všetci traja muži boli obmedzení na osobnej slobode a boli s nimi vykonané ďalšie procesné úkony," opisuje udalosti polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Vlamači sa snažili ukryť ľahnutím do poľa
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM