Monika Földešiová Iné športy

MVL: Respect s hlavou v smútku

Aj tento týždeň prebehli zápasy 6.kola Mestskej volejbalovej ligy medzi mužmi i ženami, ktoré priniesli zaujímavé výsledky i menšie zmeny v tabuľkách.

Zväčša bývalé extraligové hráčky z UFK Nitra sa už po druhý krát stretli so súperkami Univers, tento krát na domácej pôde UFK. Už od začiatku udávali taktovku nad zápasom, čoho dôkazom bol istý servis a mnoho presných smečov, ktoré hráčky Univers neboli schopné vychytať. Prílišné expertimentovanie a nesústredenosť UFK však "Universky"využili vo svoj prospech a získali tak k dobru jeden set. Karta sa však opäť v poslednom sete obrátila v prospech UFK a bývalé extraligistky sa tak mohli tešiť z pripísania si ďalších 2 bodov v tabuľke.

Výsledky 6. kola ženy: UFK – Univers 3 : 1 Top Step – Čikas 0:3

Hráči Respectu nastúpili proti Old Boys (v ktorom reprezentuje aj bývalý tréner VK SPU Ekonóm Nitra Ján Hukel, pozn. red.) v značne optimistickej nálade. Už prvé minúty ich však presvedčili, že ak budú chcieť pomýšľať na výhru, musia zapracovať na kvalite útoku i obrany. Aj keď sa im síce podarilo zvýšiť svoju nádej na výhru jedným uhratým setom, Old Boys viac nepustili a cenným víťazstvom sa tak posunuli z 5. na 3. priečku v tabuľke.

Výsledky 6. kola muži: Respect – Old Boys 1:3 Gáter – Zobor 0:3 Olymp – Stavbár 1:3